E-commerce generuje 2,2% europejskiego PKB i wzrośnie dwukrotnie do 2016

0 56

Ponadto sektor e-commerce stworzył na rynku europejskim 2 miliony miejsc pracy, a liczba ta ma wzrosnąć wraz ze postępującą penetracją Internetu w społeczeństwie. Według danych, w Europie przesłano 3,7 mld paczek z produktami zakupionymi online, a liczba ta będzie rosła w wyniku oczekiwanego wzrostu branży w Europie. 


W dużych krajach rozwijających się (BRICS, czyli Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Południowa Afryka) również odnotowano dynamiczny rozwój e-commerce. Łącznie obroty e-commerce w 2013 roku wzrosły o 69,3% do 380,2 mld dolarów, a w 2014 osiągnęły 597,7 miliardów dolarów. 


Pod względem penetracji Internetu, w krajach BRICS poziom ten wyniósł średnio 44,1% w 2013 roku i był znacznie niższy od średniej światowej, która wyniosła 64,0%.


Zmienia się oblicze handlu detalicznego na całym świecie, podobnie dynamicznie muszą zmieniać się usługi logistyczne – podsumowuje Rafał Brzoska.

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej