DHL Express z dostawą za pomocą dronów miejskich

0 121
  • DHL Express i Ehang podjęli współpracę, której celem jest rozwój inteligentnej logistyki
  • Rozwiązanie obejmuje w pełni autonomiczny załadunek i rozładunek oraz zwiększa wydajność i efektywność dostawy
  • Pozwoli ono na skrócenie czasu dostawy z 40 do 8 minut, a także obniżenie kosztów transportu nawet do 80 proc.

DHL Express ogłosił strategiczne partnerstwo z Ehang, firmą zajmującą się produkcją inteligentnych, autonomicznych pojazdów powietrznych. Jej celem jest uruchomienie zautomatyzowanego, inteligentnego rozwiązania w zakresie dostaw za pomocą dronów. Głównym celem jest efektywniejsza dostawa przesyłek w chińskich obszarach miejskich. Ale oprócz planów i oficjalnego ogłoszenia partnerzy poszli o krok dalej. W maju odbył się lot inauguracyjny regularnej trasy, dzięki czemu DHL Express stał się pierwszą międzynarodową firmą ekspresową, która rozpoczęła świadczenie tego typu usług w Chinach.

Trasa, która została dostosowana specjalnie do potrzeb klienta, objęła odległość około ośmiu kilometrów. Wykorzystano najbardziej zaawansowany bezzałogowy pojazd powietrzny (UAV) z nowo wprowadzonej przez firmę Ehang linii Falcon. Charakteryzuje się on najwyższym poziomem inteligencji, automatyzacji, bezpieczeństwa i niezawodności. Nowe rozwiązanie przede wszystkim omija trudne warunki drogowe i zatory komunikacyjne typowe dla obszarów miejskich. Dzięki temu czas dostawy może zostać skrócony z 40 do zaledwie 8 minut. Co ważne, jak wynika z analiz, dostawa dronem jest efektywna kosztowo – obniża koszt dostawy nawet do 80 procent, przy mniejszym zużyciu energii i emisji dwutlenku węgla w porównaniu z transportem drogowym.

Wraz z DHL Express jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć w Chinach pierwszą inteligentną „trasę” dostawy. Oznacza to nowy początek w tworzeniu logistyki lotniczej dla nowoczesnych miast – mówi Hu Hu Huazhi, założyciel i dyrektor generalny Ehang – Spodziewamy się, że dostawa za pomocą dronów będzie realizowana także na innych obszarach, a wraz z DHL Express będziemy uczestniczyć w budowie ekosystemu dla wielowymiarowego systemu miejskiego transportu.

Dron Ehang Falcon, z ośmioma śmigłami na czterech ramionach, jest wyposażony w wiele systemów zapewniających pełne wsparcie oraz inteligentne i bezpieczne moduły sterowania lotem. W zakres jego funkcji wchodzą między innymi pionowy start i lądowanie, dokładny lokalizator GPS, inteligentne planowanie trasy lotu, w pełni zautomatyzowane połączenie sieciowe i planowanie w czasie rzeczywistym. Drony mogą przewozić jednorazowo do 5 kg ładunku i zostały przystosowane do w pełni autonomicznego załadunku i rozładunku.

W oparciu o pierwsze doświadczenie w zakresie dostawy za pomocą dronów, DHL Express będzie tworzył nowe trasy, które zostaną opracowane z myślą o klientach potrzebujących dostosowanych do ich potrzeb usług i rozwiązań logistycznych. Firma będzie również ściśle współpracować z Ehang w celu stworzenia w niedalekiej przyszłości drugiej generacji dronów, które jeszcze bardziej zwiększą przepustowość i zasięg dostaw ekspresowych.

DHL – Globalna firma logistyczna

DHL jest czołową globalną marką w branży logistycznej. Sieć oddziałów DHL oferuje szerokie portfolio usług logistycznych, począwszy od krajowej i międzynarodowej dostawy paczek, międzynarodowych przesyłek ekspresowych: lądowych, lotniczych i morskich, po zarządzanie łańcuchem dostaw przemysłowych. DHL zatrudnia ponad 380 000 pracowników. Działa w ponad 220 krajach i regionach na całym świecie, bezpiecznie i rzetelnie łącząc ludzi oraz firmy, umożliwiając globalny przepływ handlu. Wyspecjalizowane rozwiązania dla rozwijających się rynków i branż (w tym handlu elektronicznego, technologii, nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej, energii, motoryzacji i handlu detalicznego), odpowiedzialność korporacyjna i dominacja na rynkach rozwijających się, czynią DHL globalną firmą logistyczną.

DHL Express jest częścią Grupy Deutsche Post DHL. W 2018 r. grupa osiągnęła przychody na poziomie ponad 61 miliardów euro.

EHang
Założony w 2014 r. Ehang jest firmą zajmującą się inteligentnymi, autonomicznymi pojazdami powietrznymi, prowadzącą zintegrowane działania w zakresie badań, rozwoju, produkcji i sprzedaży usług, z siedzibą w Guangzhou w Chinach. Ehang został nagrodzony przez międzynarodowy magazyn biznesowy Fast Company jako jedna z “Najbardziej Innowacyjnych Firm” i plasuje się w pierwszej trójce firm z branży pojazdów bezzałogowych.

Z misją “pozwól ludzkości latać swobodnie jak ptak”, Ehang zapewnia klientom z różnych gałęzi przemysłu przyjazne dla użytkownika, bezpieczne, inteligentne i wydajne autonomiczne pojazdy powietrzne (AAV) oraz zróżnicowane rozwiązania w zakresie mobilności powietrznej w miastach, inteligentne rozwiązania w zakresie zarządzania miastem, rozwiązania w zakresie mediów lotniczych i inne rozwiązania komercyjne.

Jako prekursor najnowocześniejszych technologii UAV i twórca modeli zastosowań w globalnym przemyśle samolotów bezzałogowych, Ehang konsekwentnie bada granice nieba, aby lot mógł przynieść korzyści dla naszego lepszego życia w inteligentnym mieście.

Kategoria: E-commerce

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej