19.3 C
Warszawa
sobota, 30 września, 2023

Alibaba rozpoczął próby doręczania przesyłek za pomocą dronów

Drony zostaną użyte do dostarczenia zamówień z herbatą imbirową. To pomoże utrzymać limit maksymalnej wagi paczki do 340g. Firma oczekuje, że drony przyspieszą system dostarczanie przesyłek. 


Inne firmy, które również testują automatyczne urządzenia latające to Amazon, Google oraz firma kurierska UPS. Wszystkie przeprowadzają prywatne próby nowego systemu doręczeń. Wciąż pojawia się wiele wątpliwości dotyczących regulacji używania przestrzeni powietrznej, chociażby ze względu na kwestię bezpieczeństwa. 


ednym z największych wyzwań dla dronów są przeszkody, które mogą napotkać przelatując nad szczytami drzew oraz w momencie lądowania. Na dłuższych dystansach Alibaba nadal dostarcza towar za pomocą kurierów.


Naszym zdaniem usługa dostawy herbatki za pomocą dronów stanie się kompletna i w pełni uzasadniona dopiero w momencie, kiedy dron będzie w stanie zaparzyć ją w filiżance. Mówiąc jednak całkiem poważnie, ceny doręczeń za pomocą quadcopterów są niesamowicie wysokie. Zdecydowanie przewyższają koszty wszelkich innych usług takich jak na przykład Paczkomaty®. Oczywiście rozwój automatyzacji w kwestii dostarczania przesyłek jest dobrym rozwiązaniem. Musi to być jednak działanie przemyślane i szczegółowo zaplanowane. Dotąd wszystkie próby dostaw obsługiwane przez drony były zabiegiem stricte marketingowym, a nie efektywnym logistycznym rozwiązaniem – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl SA.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili