Zmiany na najwyższych stanowiskach kierowniczych w globalnej strukturze Goodyeara

– Chris Delaney nowym prezesem organizacji w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA).

 

– Jean-Claude Kihn, dotychczasowy prezes Goodyeara w regionie EMEA przechodzi na emeryturę.

 

 

 

Chris Delaney objął funkcję prezesa Goodyear w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA). Ze spółką jest związany od 2015 roku i do tej pory kierował biznesem Goodyeara w krajach Azji i Pacyfiku.

 

Dotychczasowe obowiązki Chrisa Delaney’a w regionie Azji i Pacyfiku, przejął Ryan Patterson. Od września 2014 roku sprawował on funkcję prezesa organizacji w Ameryce Północnej.

 

Z kolei Scott Rogers przejął od Ryana Pattersona stanowisko szefa pionu konsumenckiego w Ameryce Północnej. Przez ostatnie 8 lat Scott był dyrektorem marketingu pionu konsumenckiego w regionie północnoamerykańskim.

 

„Zatrudniając Chrisa, Ryana i Scotta w nowych rolach, powierzamy sprawdzonym liderom Goodyeara kluczowe zadania – kontynuację wypełniania naszej strategii, realizację celów biznesowych i generowanie trwałej wartości dla akcjonariuszy.” – powiedział CEO Goodyeara Richard J. Kramer.

 

Zmianom na kluczowych stanowiskach towarzyszy zapowiedź przejścia na emeryturę Jean-Claude’a Kihna, prezesa Goodyeara w regionie EMEA. W czasie 30-letniej, wybitnej kariery, Jean-Claude Kihn pełnił kluczowe funkcje w pionach technologii i biznesu, w tym na stanowiskach dyrektora technicznego, prezesa Goodyeara w Brazylii i prezesa Goodyeara w Ameryce Łacińskiej.

 

„Dziękujemy Jean-Claude’owi za trzy dekady kierowania spółką. Wszystkie działy Goodyeara – regionalne, produktowe, technologiczne, odpowiedzialne za innowację i nie tylko – korzystały z jego bogatego doświadczenia. Wszędzie gdzie pracował, zostawił po sobie trwały, pozytywny ślad, co potwierdzają jego współpracownicy.” – dodał Kramer.

 

INFORMACJE DODATKOWE

 

56-letni Chris Delaney przez ostatnie dwa lata kierował działalnością amerykańskiego koncernu w regionie Azji i Pacyfiku. Pod jego kierownictwem organizacja wypracowała rekordowe wyniki i zwiększyła wartość swojej marki. Delaney odpowiadał m.in. za wprowadzenie na rynek wielokrotnie nagradzanych opon i dostosowanie oferty produktowej. Dzięki jego działaniom Goodyear wypracował wiodącą pozycję na kluczowych, rozwijających się rynkach regionu. Kolejnym osiągnięciem Chrisa Delaney`a było zwiększenie liczby detalicznych punktów sprzedaży Goodyeara w Chinach, oraz dynamiczny rozwój obecności marki w szybko rozwijających się miastach tego kraju.

 

Chris Delaney dołączył do Goodyeara w sierpniu 2015 roku, po czterech latach pracy na stanowisku dyrektora generalnego Goodman Fielder Limited, największego notowanego na giełdzie przedsiębiorstwa z branży spożywczej w Australii i Nowej Zelandii. Posiada szerokie doświadczenie zarówno w Ameryce Północnej, jak i w Europie – pracował w dziale sprzedaży i rozwoju firmy Procter & Gamble w Europie, następnie pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego tej firmy na Bliskim Wschodzie. Kierował również sprzedażą międzynarodową Campbell Soup Company, a później objął funkcję dyrektora tej firmy na rynki rozwijające się oraz w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Jean-Claude Kihn (58 lat) swoją przygodę z Goodyearem rozpoczął w 1988 roku, w Centrum Technicznym (obecnie Centrum Innowacji) w ojczystym Luksemburgu. W czasie 30-letniej kariery zawodowej pełnił szereg wyższych funkcji kierowniczych. W latach dziewięćdziesiątych pracował przy projektach badawczo-rozwojowych, między innymi w zakresie opon dla samochodów ciężarowych, początkowo na rynki Ameryki Łacińskiej (1994), następnie w Europie, regionie Azji i Pacyfiku oraz w Afryce (1996). W 2005 roku Jean-Claude Kihn przejął funkcję dyrektora generalnego Centrum Technicznego Goodyeara w Akron. Trzy lata później awansował na stanowisko wiceprezesa i dyrektora technicznego.

 

Jean-Claude Kihn zajmował również szereg kluczowych stanowisk kierowniczych w zarządzaniu biznesem, w tym w organizacjach Goodyeara na rynkach azjatyckich i Ameryki Łacińskiej. Był dyrektorem zarządzającym grupy w Peru (2003), oraz w Brazylii (2013). W 2014 roku objął funkcję prezesa Goodyeara na Amerykę Łacińską, a następnie dwa lata później objął  stanowisko prezesa Goodyeara na rynku EMEA.

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili