20.1 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia, 2022

Zmiany na najwyższych stanowiskach kierowniczych w globalnej strukturze Goodyeara

– Chris Delaney nowym prezesem organizacji w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA).

 

– Jean-Claude Kihn, dotychczasowy prezes Goodyeara w regionie EMEA przechodzi na emeryturę.

 

 

 

Chris Delaney objął funkcję prezesa Goodyear w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA). Ze spółką jest związany od 2015 roku i do tej pory kierował biznesem Goodyeara w krajach Azji i Pacyfiku.

 

Dotychczasowe obowiązki Chrisa Delaney’a w regionie Azji i Pacyfiku, przejął Ryan Patterson. Od września 2014 roku sprawował on funkcję prezesa organizacji w Ameryce Północnej.

 

Z kolei Scott Rogers przejął od Ryana Pattersona stanowisko szefa pionu konsumenckiego w Ameryce Północnej. Przez ostatnie 8 lat Scott był dyrektorem marketingu pionu konsumenckiego w regionie północnoamerykańskim.

 

„Zatrudniając Chrisa, Ryana i Scotta w nowych rolach, powierzamy sprawdzonym liderom Goodyeara kluczowe zadania – kontynuację wypełniania naszej strategii, realizację celów biznesowych i generowanie trwałej wartości dla akcjonariuszy.” – powiedział CEO Goodyeara Richard J. Kramer.

 

Zmianom na kluczowych stanowiskach towarzyszy zapowiedź przejścia na emeryturę Jean-Claude’a Kihna, prezesa Goodyeara w regionie EMEA. W czasie 30-letniej, wybitnej kariery, Jean-Claude Kihn pełnił kluczowe funkcje w pionach technologii i biznesu, w tym na stanowiskach dyrektora technicznego, prezesa Goodyeara w Brazylii i prezesa Goodyeara w Ameryce Łacińskiej.

 

„Dziękujemy Jean-Claude’owi za trzy dekady kierowania spółką. Wszystkie działy Goodyeara – regionalne, produktowe, technologiczne, odpowiedzialne za innowację i nie tylko – korzystały z jego bogatego doświadczenia. Wszędzie gdzie pracował, zostawił po sobie trwały, pozytywny ślad, co potwierdzają jego współpracownicy.” – dodał Kramer.

 

INFORMACJE DODATKOWE

 

56-letni Chris Delaney przez ostatnie dwa lata kierował działalnością amerykańskiego koncernu w regionie Azji i Pacyfiku. Pod jego kierownictwem organizacja wypracowała rekordowe wyniki i zwiększyła wartość swojej marki. Delaney odpowiadał m.in. za wprowadzenie na rynek wielokrotnie nagradzanych opon i dostosowanie oferty produktowej. Dzięki jego działaniom Goodyear wypracował wiodącą pozycję na kluczowych, rozwijających się rynkach regionu. Kolejnym osiągnięciem Chrisa Delaney`a było zwiększenie liczby detalicznych punktów sprzedaży Goodyeara w Chinach, oraz dynamiczny rozwój obecności marki w szybko rozwijających się miastach tego kraju.

 

Chris Delaney dołączył do Goodyeara w sierpniu 2015 roku, po czterech latach pracy na stanowisku dyrektora generalnego Goodman Fielder Limited, największego notowanego na giełdzie przedsiębiorstwa z branży spożywczej w Australii i Nowej Zelandii. Posiada szerokie doświadczenie zarówno w Ameryce Północnej, jak i w Europie – pracował w dziale sprzedaży i rozwoju firmy Procter & Gamble w Europie, następnie pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego tej firmy na Bliskim Wschodzie. Kierował również sprzedażą międzynarodową Campbell Soup Company, a później objął funkcję dyrektora tej firmy na rynki rozwijające się oraz w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Jean-Claude Kihn (58 lat) swoją przygodę z Goodyearem rozpoczął w 1988 roku, w Centrum Technicznym (obecnie Centrum Innowacji) w ojczystym Luksemburgu. W czasie 30-letniej kariery zawodowej pełnił szereg wyższych funkcji kierowniczych. W latach dziewięćdziesiątych pracował przy projektach badawczo-rozwojowych, między innymi w zakresie opon dla samochodów ciężarowych, początkowo na rynki Ameryki Łacińskiej (1994), następnie w Europie, regionie Azji i Pacyfiku oraz w Afryce (1996). W 2005 roku Jean-Claude Kihn przejął funkcję dyrektora generalnego Centrum Technicznego Goodyeara w Akron. Trzy lata później awansował na stanowisko wiceprezesa i dyrektora technicznego.

 

Jean-Claude Kihn zajmował również szereg kluczowych stanowisk kierowniczych w zarządzaniu biznesem, w tym w organizacjach Goodyeara na rynkach azjatyckich i Ameryki Łacińskiej. Był dyrektorem zarządzającym grupy w Peru (2003), oraz w Brazylii (2013). W 2014 roku objął funkcję prezesa Goodyeara na Amerykę Łacińską, a następnie dwa lata później objął  stanowisko prezesa Goodyeara na rynku EMEA.

 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
275ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili