2.2 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Transcargo i FREJA łączą siły

FREJA Transport & Logistics Sp. z o.o. – taką nazwę od stycznia 2020 roku przyjmie transcargo, ogólnopolska firma z siedzibą główną w Szczecinie, która połączyła się z firmą FREJA. W perspektywie kilku lat firma podwoi zatrudnienie, dając pracę kolejnym stu osobom, a w przyszłym roku otworzy nowoczesne centrum logistyczne ulokowane na terenie dawnej giełdy w szczecińskiej Płoni.

FREJA to największa prywatna firma transportowa i logistyczna w Skandynawii z główną siedzibą w Skive w Danii i 23 innymi lokalizacjami w Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii i Chinach, a obecnie także w Polsce. Powstała w 1985 roku i od tej pory nieprzerwanie się rozwija – dziś firma zatrudnia niemalże 1000 pracowników, z czego ponad 100 w Polsce,  dysponuje prawie 3000 naczepami, a rocznie realizuje ponad 2 miliony transportów. FREJA dostarcza indywidualnie dopasowane, elastyczne i wydajne rozwiązania transportowe drogą lądową, morską i powietrzną, a jej sieć transportowo-spedycyjna obejmuje Skandynawię, Europę i cały świat.

 

Rynkiem polskim FREJA interesowała się od wielu lat. W styczniu 2018 roku przejęła całą grupę transcargo, której polska siedziba główna mieściła się w Szczecinie i kilka oddziałów w Polsce – Gdyni, Łodzi, Błoniu i Tczewie. Wraz z 1 stycznia 2020 roku firma nie tylko zmieni logo i nazwę na FREJA Transport & Logistics Sp. z o.o., ale tego samego dnia polski oddział zostanie przeniesiony na tę samą platformę informatyczną, z której korzysta cała grupa FREJA.

– Łącząc siły i wykorzystując wzajemne kwalifikacje, jesteśmy przekonani, że możemy zaoferować doskonalsze usługi transportowe i logistyczne, które będą tworzyć wartość dla naszych klientów, a także dla innych partnerów biznesowych. – mówi Torben Mortensen, Prezes Zarządu FREJA w Polsce. – Wraz z przejęciem transcargo, szczególnie silnej marki w transporcie w kontrolowanych temperaturach, a także jednego z liderów rynków przewozowych pomiędzy Danią, krajami bałtyckimi, Europą Środkową i Grecją – FREJA jest o krok bliżej do celu, jakim jest bycie pełnym i kompleksowym dostawcą na rynku transportu i logistyki w Europie.

Firma planuje już następne inwestycje – zarówno w Polsce, jak i w kolejnych krajach Europy Centralnej.

Nowoczesne centrum logistyczne

Latem przyszłego roku FREJA otworzy w Szczecinie nowoczesne centrum logistyczne, dzięki któremu będzie mogła proponować nowe możliwości swoim klientom. Centrum położone na terenie dawnej giełdy w Płoni zajmuje powierzchnię 8 ha. Będzie wyposażone w nowoczesne magazyny o pojemności ok. 20.000 miejsc paletowych i parkingi na ok. 250 pojazdów ciężarowych. Oprócz składowania towarów wraz z szeroko pojętą obsługą logistyczną, której zakres obejmuje przeładunki, konfekcjonowanie, etykietowanie, magazynowanie i inne specjalistyczne czynności przy wsparciu nowoczesnego systemu WMS, będzie także miejscem odpoczynku dla kierowców.

Nowe kierownictwo

1 lutego 2020 FREJA Transport & Logistics Sp. z o.o. zyska także nowego Dyrektora Zarządzającego – Tomasza Filipa Cegielskiego, który wcześniej pracował w takich firmach jak Raben, Schenker i Geis. Nowy Dyrektor Zarządzający ma tytuł magistra ekonomii, studiował także zarządzanie i marketing w Poznaniu. Tomasz Cegielski przejmie kierownictwo od Torbena Mortensena, który pozostanie na stanowisku Prezesa Zarządu FREJI w Polsce. Dyrektorem szczecińskiej głównej siedziby firmy pozostanie Artur Wachnik.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili