Ponad 50 start-upów skorzysta ze wsparcia praktyków polskiego biznesu

Pięć miesięcy mentoringu, indywidualne spotkania z wybranym ekspertem, wsparcie w rozwoju jednego z pięciu obszarów biznesowych oraz pozyskanie cennych kontaktów – aż 51 polskich start-upów ma szansę skorzystać z możliwości, jakie daje Sieć Mentorów PFR. Do programu dołączyło także 13 mentorów, w tym aż 11 z branży medycznej. Zgłoszenia można wysyłać do 17 grudnia na startup.pfr.pl.

 

Polski Fundusz Rozwoju otwiera nabór do trzeciej edycji Sieci Mentorów PFR. Dwie poprzednie odsłony programu osiągnęły łącznie prawie 200 zgłoszeń, spośród których zaproszenie do współpracy z mentorami otrzymało 70 start-upów. Duże zainteresowanie sprawiło, że tym razem możliwość współpracy z wybranym ekspertem będzie miało 51 firm, które wyślą zgłoszenie i najlepiej umotywują chęć udziału w programie. Inną ważną zmianą tej edycji jest grono ekspertów, do którego dołączyło silne grono ekspertów branżowych z sektora medycznego.
Dotychczasowym uczestnikom Sieci Mentorów PFR udział w programie i spotkania z ekspertem przyniosły wymierne korzyści. Przekonały się o tym m.in.: start-upy KidosBrandmed czy Byotta.

 

W Polskim Funduszu Rozwoju śledzimy światowe trendy biznesowe i technologiczne, słuchamy potrzeb polskiego rynku oraz społeczeństwa i reagujemy na nie. Dlatego nasze programy edukacyjne wciąż ewoluują. Sukces Akademii BioMed PFR wyraźnie pokazał nam, że polskie innowacyjne firmy medyczne mają ogromny potencjał, dlatego chcemy wesprzeć ich w rozwoju także przez inicjowanie współpracy start-upów z wybitnymi ekspertami branżowymi.

Paweł Borys, prezes PFR.

 

W trzeciej edycji Sieci Mentorów PFR do grona dotychczasowych mentorów, dołączyli:
 1. Tomasz Pilewicz – Senior Manager Business Development & Innovation, Philips
 2. Andrzej Osuch – Dyrektor ds. Transformacji Biznesowej, Grupa LUX MED
 3. Paweł Sieczkiewicz, Prezes Zarządu, Telemedico
 4. Monika Lamparska-Przybysz – Kierownik ds. Współpracy Nauka-Biznes, Grupa Polpharma
 5. Marcin Szczeciński – Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych,  Adamed Pharma
 6. Alina Pszczółkowska – Wiceprezes, Astrazeneca Pharma Poland
 7. Jarosław Oleszczuk – Country President, Astrazeneca Pharma Poland
 8. Robert Koźliczak – Dyrektor Biura Zarządzania Siecią Medyczną, PZU Zdrowie
 9. John Bason – Menedżer, PFR Life Science
 10. Krzysztof Gawrysiak – Co-Founder, MIT Enterprise Forum CEE
 11. Maciej Malenda – Head of Partnerships, Infermedica
 12. Kasia Michalak – Business Development Manager, Bee Talents
 13. Aleksandra Prejs – Growth Manager, Netguru
Pełna lista mentorów w Bazie Ekspertów na startup.pfr.pl.

Do programu zapraszamy wyłącznie doświadczonych praktyków biznesu, którzy stoją na czele dobrze prosperujących firm, odnoszących sukcesy na polskim i zagranicznym rynku. Nasz rodzimy system edukacji kładzie duży nacisk na uczenie teoretyczne, dlatego w programach edukacyjnych PFR, w tym także w Sieci Mentorów, skupiamy się na praktycznej wiedzy i umiejętnościach oraz na łączeniu różnych kompetencji i współpracy przy rozwiązywaniu określonych wyzwań.

Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.

 

Oferta Sieci Mentorów PFR skierowana jest do osób i zespołów, które prowadzą start-up w początkowej lub średniej fazie rozwoju. W trzeciej edycji szczególną uwagę warto zwrócić na pulę ekspertów z obszaru zdrowia, ale do programu mogą aplikować start-upy, działające w różnych obszarach. Firma zgłaszająca się do programu wybiera jedną z pięciu kompetencji, w której potrzebuje wsparcia: tworzenie zespołu, marketing, rozwój biznesu, relacje inwestorskie i zarządzanie produktem, a następnie wskazuje maksymalnie dwóch ekspertów, z którymi chce współpracować. Kluczowym etapem rekrutacji jest umotywowanie potrzeby mentoringu w wybranym obszarze, które start-up przygotowuje w formie 5-minutowego nagrania wideo. Udział w programie jest bezpłatny.  
Wybrane firmy od lutego do końca czerwca będą uczestniczyć w minimum 2-3 spotkaniach z wybranym mentorem. Terminy i forma spotkań będą zależały od indywidualnych ustaleń z ekspertem.
Baza ekspertów i zasady aplikowania dostępne są na startup.pfr.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili