Kontynuacja sukcesu Kuehne + Nagel

0 463
  • Zwiększenie udziału rynkowego dzięki silnej mocy ładunkowej
  • Znaczący wzrost obrotu oraz zysku brutto
  • Wyższy zysk operacyjny oraz przychód w porównaniu do poprzedniego roku

Grupa Kuehne + Nagel znacząco podniosła swój zysk operacyjny oraz przychód za pierwsze 9 miesięcy 2018 roku. Wskaźnik zysku operacyjnego do zysku brutto pozostał na wysokim poziomie. Firma zdobyła wysoki wzrost transportowanego wolumenu, z wartym wyróżnienia dynamicznym rozwojem transportu morskiego.

 

Grupa Kuehne + Nagel
Styczeń 2018 – Wrzesień 2018 Styczeń 2017 – Wrzesień 2017 Zmiana
W milionach CHF   
Obrót netto15,36113,525+13,6%
Zysk brutto5,7365,136+11,7%
Wynik operacyjny (EBITDA)906840+7,9%
Zysk operacyjny745685+8,8%
Przychód za dany okres580540+7,4%

 

Dr. Detlef Trefzger, Dyrektor Zarządzający Kuehne + Nagel International AG: „Kuehne + Nagel kontynuuje swoją dynamikę z pierwszej połowy roku w trzecim kwartale, osiągając bardzo pozytywny rezultat finansowy za pierwsze dziewięć miesięcy 2018 roku. Wydajność w ramach transportu morskiego, transportu lotniczego i transportu drogowego jest wyjątkowa. W przypadku logistyki kontraktowej, zgodnie z prognozami, negatywny wpływ na wynik finansowy miały inwestycje w platformy operacyjne, które zostały zrealizowane zgodnie z planem na bieżący rok. Opierając się na bardzo dobrych wynikach za pierwsze dziewięć miesięcy spodziewamy się z sukcesem zakończyć rok 2018.”

 

Transport Morski

W ramach transportu morskiego, Kuehne + Nagel zwiększyło swój wolumen o 8,8 %, co jednocześnie przekłada się na dwukrotnie szybszy wzrost w porównaniu do sytuacji rynkowej. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2018 roku, firma zrealizowała transport 3.519 milionów standardowych kontenerów (TEU), o 284.000 więcej niż w tym samym okresie w poprzednim roku. Znaczna część nowych kontraktów została zdobyta dzięki cyfrowemu rozwiązaniu typu end-to-end, z dużym zainteresowaniem dwoma, wprowadzonymi przez Kuehne + Nagel w 2018 roku platformami, KN ESP oraz Sea Explorer. Zysk operacyjny za pierwsze dziewięć miesięcy wzrósł o 5,2 % osiągając ze stabilnym marginesem 324 miliony franków szwajcarskich (CHF).

 

Transport lotniczy

Transport morski kontynuuje swoją dobrą passę z poprzednich kwartałów. Waga przeładunku wzrosła o 16 % do 1,302 miliona ton, a więc znacząco przekraczając wzrost rynkowy, co było możliwe dzięki wdrożeniu dedykowanych poszczególnym branżom rozwiązań typu end-to-end. Wraz z niedawnym przejęciem działalności Panatlantic, ekwadorskiego specjalisty przewozu produktów świeżych, Kuehne + Nagel kontynuuje wzmacnianie swojej sieci w tym segmencie po udanej integracji CFI Commodity Forwarders, wiodącego dostawcy towarów nietrwałych w USA. Zysk operacyjny wzrósł o 19,4 % w odniesieniu do tego samego okresu w ubiegłym roku, osiągając poziom 271 milionów franków szwajcarskich (CHF).

 

Transport drogowy

Sukces finansowy osiągnęła również spedycja drogowa firmy Kuehne + Nagel, której wzrost obrotów netto plasuje się na poziomie 16,2 % w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku. Jednocześnie, zysk brutto wzrósł o 15,6 %, podczas gdy zysk operacyjny polepszył się o 58,3 % od ostatniego roku, by osiągnąć 57 milionów franków szwajcarskich (CHF). Ten wysoki wzrost był możliwy dzięki transportowi intermodalnemu w USA, korzystając na wzroście cen ropy i dynamicznym rozwoju biznesu w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec i Wielkiej Brytanii.

 

Logistyka kontraktowa

Wzrost w logistyce kontraktowej równie imponująco przewyższył sytuację rynkową, przynosząc zwiększony o 10,6% obrót netto oraz wyższy o 10,7% zysk brutto. Działania biznesowe dobrze się rozwijały w Północnej Ameryce, Azji i Niemczech przy  jednoczesnym wdrożeniu rozwiązań dla branży e-commerce. Na rezultaty miały negatywny wpływ inwestycje w platformy operacyjne, które zostały zrealizowane zgodnie z planem na ten rok. Zysk operacyjny na poziomie 92 milionów, zgodnie z prognozami, był niższy od tego z poprzedniego roku. Kluczowe dla logistyki kontraktowej cele zostały osiągnięte wraz z udanym wdrożeniem nowego systemu cyfrowego zarządzania magazynami oraz wiodących rozwiązań typu end-to-end. Co więcej, Kuehne + Nagel przejęło chińską grupę logistyczną specjalizującą się w obsłudze branży motoryzacyjnej oraz lokalną firmę logistyczną z operacjami w Indonezji.

 

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej