8.5 C
Warszawa
niedziela, 25 lutego, 2024

Grupa BIK systematycznie powiększa wartość kapitałów własnych

O 11,3% do 10,3 mln zł wzrosły w 1 półroczu 2019 roku przychody Grupy BIK w ujęciu r./r. W tym okresie Grupa realizująca projekty logistyczne i handlowe uzyskała 1,5 mln zł zysku netto.  Z kolei wartość kapitałów własnych czyli aktywów netto zwiększyła się o 1,6% do 98,3 mln zł.

Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i handlowych w pierwszym półroczu 2019 r. osiągnął 10,3 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 11,3% w ujęciu r./r. Grupa zanotowała 4 mln zł zysku z działalności operacyjnej,  a przez pierwsze sześć miesięcy br. wypracowała jednocześnie 1,5 mln zł zysku netto.

„Systematycznie osiągamy wzrost przychodów, wartości aktywów i skali działania. Dla nas jako Grupy bardzo ważny jest fakt, że wzrost ten, a w szczególności wzrost wartości sumy naszych aktywów następuje z zachowaniem stałego procentowego poziomu zadłużenia, który jest charakterystyczny dla prowadzonej przez grupę działalności i od kilku lat utrzymuje się na bezpiecznym dla nas poziomie” powiedział Mirosław Koszany, Prezes Zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Przez pierwszych sześć miesięcy tego roku Grupa BIK zwiększyła jednocześnie wartość kapitałów własnych o 1,6% do 98,3 mln zł. Z kolei wartość nieruchomości inwestycyjnych wyniosła 126,9 mln zł, co oznacza wzrost o 13% względem końca minionego roku, głównie z powodu zakupu gruntu pod Wrocławiem na cele inwestycyjne.

Właśnie na tym gruncie pod Wrocławiem, Grupa BIK rozpoczęła już budowę nowego centrum logistycznego. Zakończenie całości prac wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowane jest do końca pierwszego kwartału 2020 r. Powierzchnia magazynowa oraz biurowa BIK Park Wrocław I  wyniesie docelowo ok. 47 tys. m2. Pierwszym dużym najemcą, który zamówił ponad 15,5 tys. m2 została globalna firma logistyczna Dachser.    

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili