E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter

Wakacje czyli gorący okres dla branży logistyki żywności

17.07.2017, Redakcja e-logistyka.pl
Komentarze (0)

komentarz eksperta Quick Service Logistics Polska

W okresie letnim zmniejsza się znacznie liczba osób przebywających w dużych miastach, a jednocześnie małe, turystyczne miejscowości zaczynają tętnić życiem. Jak wygląda zapotrzebowanie restauracji na dostawy żywności w tym okresie? Czy zwiększają się dostawy do wakacyjnych kurortów? Co jedzą turyści?

 

Agnieszka Sałek, dyrektor ds. handlowych Quick Service Logistics Polska, firmy specjalizującej się
w logistyce żywności dla branży spożywczej:
Czas wakacji charakteryzuje się prawidłowością zbliżoną do majowego weekendu: wzmożony ruch w miejscowościach turystycznych i przy szlakach dojazdowych. Z naszych danych wynika, że turyści chętnie korzystają z restauracji naszych Klientów podczas wypoczynku. Z pewnością mają na to wpływ letnie promocje dostosowane do pory roku. Oczywiście zwiększa się zapotrzebowanie na napoje i lody.

 

Jakie jeszcze wyzwania dla logistyków niesie lato?

 

AS: Najważniejszym zadaniem w działalności, którą reprezentujemy jest troska o właściwą kondycję produktów w sytuacji, gdy temperatura i wilgotność powietrza na zewnątrz osiągają wysokie wartości. Szczególnie transport ma w tym okresie bardzo trudne zadanie ze względu na maksymalne wykorzystanie agregatów. Nowoczesna flota i doświadczony zespół to ogromny atut, który mamy po swojej stronie w zmaganiach z pogodą.

 

Jakie procedury i technologie zapewniają bezpieczeństwo żywności latem? Czy wprowadzają Państwo jakieś dodatkowe rozwiązania w odpowiedzi na falę upałów, która panuje w Europie?

AS: Nasza flota standardowo wyposażona jest w wysokiej jakości system GPS, który pozwala na kontrolowanie online temperatury powietrza w każdej z komór ciężarówki.

Należy pamiętać też o zastosowaniu dodatkowych osłon spowalniających napływ ciepłego, wilgotnego powietrza do wnętrza auta podczas rozładunku.

Z kolei magazyny, z których korzystamy, wyposażone są w nowoczesne agregaty o dużej mocy, ponadto przy budowie magazynów zostały także zastosowane wysokiej jakości materiały izolacyjne.

Wszystkie te rozwiązanie zapewniają bezpieczeństwo produktów nawet podczas upałów, a także optymalizują zużycie energii, która latem potrzebna jest do efektywnego chłodzenia aut i magazynów.

 

Czy QSL Polska pracuje w okresie letnim na „zwolnionych obrotach”, czy wręcz przeciwnie?

 

AS: Jako firma nie mamy wakacji, wręcz przeciwnie - pracujemy na pełnych obrotach.

Komentarzy: 0
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.