E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter

Velvet CARE otrzymał magazyn do użytkowania przed terminem

27.03.2017, Redakcja e-logistyka.pl
Komentarze (0)

Oddano do użytku obiekt o wielkości 20 600 metrów kwadratowych

7R Logistic ukończył realizację projektu typu BTS dla zakładu produkcyjnego firmy Velvet CARE – jednego z największych producentów wyrobów higienicznych w Polsce. Oddanie do użytku obiektu o wielkości 20 600 mkw. odbyło się blisko miesiąc przed planowanym terminem

Magazyn dla Velvet CARE jest obiektem typu BTS dedykowanym dla zakładu produkcyjnego firmy.  Obiekt o powierzchni 20 600 mkw. jest przeznaczony do magazynowania wyrobów gotowych.  Budynek oprócz nowoczesnej powierzchni do składowania posiada prawie 300 m2 komfortowego zaplecza socjalno-technicznego, 14 doków oraz 2 bramy poziomu 0. Obiekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu produkcyjnego firmy w Kluczach k. Olkusza. Tym samym deweloper miał szansę zrealizować magazyn idealnie współdziałający z fabryką klienta będącą częścią specjalnej strefy ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego.

- Projekt zrealizowany dla Velvet CARE jest dla nas wyjątkowy zarówno ze względu na specyfikę pozyskania gruntu, jak również na nietypową realizację. Ze względu na rodzaj produkcji, należało zadbać o dodatkowe zabezpieczenie przed pożarem. Kolejne wyzwanie stanowiło wkomponowanie budynku w infrastrukturę istniejącego zakładu produkcyjnego, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności magazynu zgodnie z wymaganiami klienta. Było to możliwe dzięki starannemu dopasowaniu konstrukcji budynku do określonej lokalizacji. Sukcesem naszego zespołu jest możliwość oddania obiektu do użytku jeszcze przed przewidywanym wcześniej terminem - mówi Olga Brusik, Senior Leasing Manager 7R Logistic.

Realizacja projektu dla Velvet CARE to wynik naszego doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach. W portfolio 7R Logistic znajdują się podobne realizacje BTS – dodaje Olga Brusik.

Budowa magazynu dla Velvet CARE trwała zaledwie 5 miesięcy. Dzięki warunkom pogodowym, gruntowo-wodnym, dostępowi do mediów, wzajemnemu określeniu oczekiwań oraz dobrej organizacji i komunikacji pomiędzy stronami procesu budowlanego tak szybkie przeprowadzenie budowy okazało się możliwe – mówi Marek Mazur, inżynier projektu, 7R Logistic.

Staraliśmy się spełnić wszystkie oczekiwania klienta, aby zapewnić pełną funkcjonalność budynku. Przez charakterystykę magazynowania towarów Velvet CARE podwyższono wysokość składowania z 10 do 11,7 m. Ulepszenie to wiązało się z odpowiednim doborem rozwiązań projektowych w zakresie instalacji oraz zabezpieczeń pożarowych. Nie bez znaczenia pozostają też względy estetyczne. Osiągnięto kompromis w projekcie elewacji budynku zgodnie wykorzystując kolor żółty – charakterystyczny dla zakładu Velvet CARE oraz jasnoszary – jeden z kolorów 7R Logistic – dodaje Waldemar Paszko, Dyrektor ds. Inwestycji 7R Logistic.

 

Firma Velvet CARE (do 2013 roku Kimberly Clark Polska) od momentu powstania stawia na dynamiczny rozwój. W ciągu dwóch lat (2015-2016) uruchomiono 5 linii produkcyjnych znacznie zwiększających moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Obecnie w ramach rozwoju działalności w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej – Velvet CARE zainwestował w powierzchnie magazynową w efektywnej lokalizacji.

- Rozpoczęcie współpracy z 7R Logistic wiąże się z intensywnym rozwojem przedsiębiorstwa. Potrzebowaliśmy powierzchni magazynowej, która będzie zlokalizowana możliwie najbliżej naszego zakładu produkcyjnego i dopasowana do naszych oczekiwań. Realizacja projektu BTS w terminie krótszym niż zakładano jest wartością dodaną i świadczy o profesjonalizmie dewelopera mówi Andrzej Babiuch, Kierownik Logistyki i Obsługi Klienta, Velvet CARE sp. z o.o.

Komentarzy: 0
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.