E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter

3D w nowoczesnych magazynach już dostępna. Firma HDF Polska pierwsza na rynku ze swoją technologią

21.03.2017, Redakcja e-logistyka.pl
Komentarze (2)

W magazynie prawie jak w kinie

Technologia 3D, jako iluzja głębi ruchomych obrazów, kilkanaście lat temu miała być początkiem nowej, atrakcyjnej codzienności - widzianej przez specjalne (niekoniecznie różowe) okulary. I choć ludzkość nadal żyje w jednym wymiarze, to rzeczywistość 3D rządzi światem gier komputerowych, filmów i wzornictwa przemysłowego. Wykorzystywana jest również w medycynie oraz architekturze. Innowacją natomiast jest możliwość poruszania się po magazynie w formacie 3D.

Stoi za tym firma HDF Polska, której specjaliści zaprojektowali oprogramowanie 3D do wirtualnego poruszania się po powierzchni magazynowej. Dzięki niemu możliwe jest kontrolowanie rotacji towarów, a także wykonanie wielowymiarowej wizualizacji aktualnych stanów w czasie rzeczywistym - bowiem oprogramowanie jest w pełni zsynchronizowane z działającym magazynem

Pierwsze na rynku                                                                                                                                    

To pierwsze tego typu oprogramowanie na rynku, które dzięki intuicyjnej kolorystyce pozwala na zaawansowane zarządzanie i kontrolowanie zapełnienia magazynu. Trójwymiarowa rotacja regałami umożliwia nie tylko obserwowanie wszystkich poziomów z każdej perspektywy, ale też ułatwia szybką ocenę i bieżące uzupełnianie braków.  

Istotnym jest, że dzięki pracy w czasie rzeczywistym operator bez trudu może monitorować procesy zachodzące w magazynie oraz aktualne zmiany. Umożliwia to zintegrowana sieć czujników odbiciowych, umieszczonych na wszystkich poziomach regałów paletowych. Nieustannie komunikuje się ona z kontrolerami, przesyłając do głównego komputera informacje o obecnej dostępności miejsc. Pozwala to na optymalne zagospodarowanie wszystkich dostępnych przestrzeni, a także na bieżące uzupełnianie braków. Ponadto sygnalizacja świetlna umieszczona przy każdym regale w czytelny sposób informuje o pustych i zajętych miejscach - moment zwolnienia danego obszaru aktywuje przejście z czerwonego na zielone oświetlenie, a także zmianę kolorystyki na ekranie wizualizacji.

„Czujniki rejestrują także trasę przemieszczania się wózków widłowych, a ich precyzja pozwala na dokładne określenie położenia i średniej prędkości, z jaką poruszają się pojazdy. Dzięki temu z poziomu aplikacji graficznej można kontrolować pracę wózkowych, a także na bieżąco usprawniać infrastrukturę magazynową i manipulacyjną” – informuje Łukasz Russak, projektant systemów informatycznych z HDF Polska.

W połączeniu z innowacyjną aplikacją obsługującą wizualizację wyświetlaną na ekranach, system stanowi kompleksowe oprogramowanie zwiększające elastyczność funkcjonowania magazynów. Oprogramowanie każdorazowo jest dostosowywane do konkretnych potrzeb w oparciu o przeprowadzone konsultacje.  

Komentarzy: 2
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Rafal Cegłowski 13.03.2018, 12:15

https://www.hdf.com.pl/oprogramowanie/hdf-warehouse-3d

Rafal Cegłowski 13.03.2018, 09:59

Więcej informacji: Magazyn 3D

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.