Przyszłość zależna od innowacji - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter

Przyszłość zależna od innowacji

23.10.2015, Redakcja e-logistyka.pl
Komentarze (0)

Według założeń z unijnej strategii "Transport w roku 2050", w najbliższych latach europejski transport ma przejść sporo zmian. Zmiany te prowadzić mają do usprawnienia transportu przyszłości, co wprowadzić miałoby logistykę na zupełnie inny poziom. Czy innowacje i moda na startupy idą w parze z optymalizacją i nowym standardem branży TSL?

Rewolucję w innowacyjnym podejściu do transportu czy logistyki ciężko sobie wyobrazić bez komputerów i dostępu do Internetu. Te dwa przełomowe wynalazki umożliwiają planowanie oraz zarządzanie wszystkimi procesami logistycznymi z jednego miejsca. Dodatkowym wyzwaniem, stał się fakt, że teraz te dwie rzeczy chcemy mieć zawsze przy sobie, pod ręką w kieszeni. Trend „online 24h” jest głównym motorem napędowym wykorzystywanym w startupach, które ułatwiać mają życie użytkownikom. Nowinki technologiczne na dobre więc zagościły w życiu każdego, kto posiada smartfon. To również ma niemałe znaczenie na kierunek wybieranych zmian i innowacji.

Nowoczesne zakupy

Większe zaufanie do transakcji wykonywanych online i przez telefon, doprowadziło do wzrostu zainteresowania rozwiązaniami opartymi na sprzedaży mobile czy online. Nie od dziś wiadomo, że e-handel napędza rozwój branży TSL. Startupy związane z usprawnieniem kanału sprzedaży, ale również wyboru środka transportu, który maksymalnie skróci czas dostawy, wpływają zatem pośrednio na branżę logistyczną. Technologie pozwalające monitorować drogę przesyłki, drony które zamiast kurierów transportują wybrane przesyłki, to tylko niektóre ze sposobów, na wypracowanie przewagi konkurencyjnej przez firmy w tej branży.      

Zmieniające się preferencje użytkowników dokonujących zakupów w sieci, wymusiły pewne innowacje w procesie zakupowym. Dlatego powstaje wiele technologii i rozwiązań, które skracają czas oczekiwania na zamówiony towar, ale również te, które wpływają pośrednio na środek transportu - komentuje Sławomir Woźniak, dyrektor ds. sprzedaży marki SOOT.

W każdej branży widać wpływ cyfryzacji, która prowadzić ma ostatecznie do zmniejszenia liczby elementów pośrednich. Również na branżę transportową oraz logistyczną duży wpływ miał rozwój technologii mobilnych, które prowadzić mają do zmniejszenia ograniczeń w procesie logistycznym. Rozwiązania i technologie mobilne są według użytkowników bardziej wygodne i szybsze, a to prowadzi do wyznaczenia nowego standardu usług dostępnych zawsze na wyciągnięcie ręki.

Komentarzy: 0
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Zobacz także

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.