E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter

Prologis Ukończył BTS o powierzchni 42 000 metrów kwadratowych dla Firmy Agata

29.04.2017, Redakcja e-logistyka.pl
Komentarze (0)

Nowy budynek powiększa portfolio Prologis do 191 000 metrów kwadratowych w Centralnej Polsce

Prologis Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dziś
o zakończeniu budowy obiektu typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 42 170 metrów kwadratowych dla swojego długoletniego klienta - firmy Agata w Prologis Park Piotrków II.

 

„Zaprojektowany i wybudowany według naszych wytycznych budynek będzie nam służył jako magazyn centralny” - powiedział Grzegorz Ćwik, vice president, Agata. „Cieszymy się z ponadstandardowych rozwiązań w zakresie zabezpieczeń pożarowych obiektu, które zaproponował nam zespół Prologis. Dzięki temu składowane przez nas produkty są dobrze chronione.”

 

W tym nowoczesnym budynku klasy A zastosowano najlepsze zrównoważone rozwiązania jak np. energooszczędne oświetlenie LED na belkach montażowych, które umożliwia klientowi dużą elastyczność w aranżacji hali. Zainstalowano również najnowszej generacji system zdalnego odczytywania liczników, który umożliwia monitoring
i analizę zużycia energii, dzięki czemu klient może optymalizować wykorzystanie budynku oraz dążyć do obniżenia kosztów eksploatacji.

 

„Popyt na powierzchnię magazynową w Polsce Centralnej nieustannie rośnie,” – powiedział Paweł Sapek, senior vice president, country manager Prologis na Polskę. „Życzymy naszemu klientowi, firmie Agata samych sukcesów w nowym budynku w Prologis Park Piotrków II, lokalizacji która daje możliwość rozbudowy obiektu na przyszłość.”

 

Prologis Park Piotrków II to centrum logistyczne, składające się obecnie z dwóch budynków magazynowych o powierzchni 59 700 metrów kwadratowych. Jest położone na przedmieściach Piotrkowa Trybunalskiego, oddalone zaledwie 40 kilometrów od stolicy regionu – miasta Łodzi. Park leży bezpośrednio u zbiegu dwóch głównych szlaków komunikacyjnych: autostrady A1/E75, łączącej północną i południową Polskę oraz drogi ekspresowej nr 8/E67 łączącej Pragę, aglomerację Śląską, Warszawę z Białymstokiem i Wilnem.

 

Działając aktywnie w czterech krajach w CEE z portfolio 4,6 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2017 r.).

 

 

Komentarzy: 0
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.