E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter

Prologis Kupuje M0 Central Business Park na Węgrzech

10.01.2017, Redakcja e-logistyka.pl
Komentarze (0)

Portfolio spółki powiększa się o kolejne 31 443 metrów kwadratowych

Prologis Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych poinformował dziś
o nabyciu przez Prologis European Properties Fund II (PEPFII) węgierskiego M0 Central Business Park od spółki IDI Gazeley.

 

Dwa całkowicie wynajęte budynki o łącznej powierzchni 31 443 metrów kwadratowych staną się częścią pobliskiego Prologis Park Budapest-Sziget. Park ten jest obecnie wynajęty w 98 procentach i składa się z siedmiu budynków
o powierzchni 150 000 metrów kwadratowych.

Prologis Park Budapest-Sziget położony jest na południowy wschód od Budapesztu, w strefie przemysłowej Szigetszentmiklós, co zapewnia mu bezpośrednie połączenie z siecią dróg krajowych i międzynarodowych przez obwodnicę Budapesztu M0.

 

Klientami nowo nabytych nieruchomości są: Easi Uplifts, FM Logistics, Quality Logistics Management, United Performance Metals CEE i UTi Hungary.

 

“Szigetszentmiklós to dla nas kluczowa lokalizacja na rynku w Budapeszcie, gdzie obserwowaliśmy zwiększony popyt w ciągu ostatnich 18-24 miesięcy” – powiedział Laszlo Kemenes, senior vice president i country manager, Prologis na Węgrzech. “Przejęcie tych dwóch budynków daje nam pełną kontrolę nad parkiem, co z pewnością̨ przełoży się na jego wartość dodaną w przyszłości.”

 

Międzynarodowa firma doradcza JLL pośredniczyła w transakcji zawarcia umowy.

Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych na Węgrzech oferującym ponad 640 000 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej w ośmiu parkach logistycznych (stan na 30 września 2016 r.).

Komentarzy: 0
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.