ILiM opracuje nowoczesne rozwiązanie w transporcie kontenerowym - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter

ILiM opracuje nowoczesne rozwiązanie w transporcie kontenerowym

06.02.2015, Redakcja e-logistyka.pl
Komentarze (0)

Celem projektu jest budowa platformy wymiany informacji pozwalającej na zarządzanie procesami logistycznymi.

Nadzorowany przez Ministerstwo Gospodarki Instytut Logistyki i Magazynowania realizuje wraz z Bałtyckim Terminalem Kontenerowym projekt badawczy LogiCon.Współfinansowane przez Komisję Europejską przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie wydajności procesów związanych z intermodalnym transportem kontenerów.

 

Celem projektu jest budowa platformy wymiany informacji pozwalającej na zarządzanie procesami logistycznymi. Obecnie wymiana informacji odbywa się w drodze papierowej. Planowana platforma usprawni komunikacje pomiędzy dostawcami usług logistycznych: spedytorami, operatorami intermodalnymi, przewoźnikami manewrowymi a morskim terminalem kontenerowym.

 

Pozwoli to przede wszystkim zredukować koszty i zaoszczędzić czas związany z organizacją i realizacją przewozów intermodalnych. Elektronizacja wymiany informacji pomiędzy uczestnikami procesu transportu to także łatwy i szybki dostęp online do informacji bieżących i archiwalnych. Z kolei przejrzyste i ustandaryzowane reguły współpracy pomiędzy partnerami przyczynią się do wzrostu konkurencyjności przewozów intermodalnych poprzez podniesienie jakości świadczonych usług.

Więcej informacji:

http://www.ilim.poznan.pl/aktualnosci/500-ilim-wraz-z-bct-realizuje-europejski-projekt-badawczy-logicon

http://www.logicon-project.eu/

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Komentarzy: 0
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.