E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter

DSV transportuje turbiny wiatrowe

08.09.2017, Redakcja e-logistyka.pl
Komentarze (0)

DSV zakończyło dostawę 54 nowych turbin do jednej z największych farm wiatrowych w Europie

Zlokalizowana w Szkocji elektrownia kolejny raz zdecydowała się zaufać ekspertom DSV, którzy byli także odpowiedzialni za transport 152 turbin na etapie budowy tego projektu w 2009 r.

Zespół DSV Projects zaplanował i przeprowadził transport elementów turbin z duńskich miast  Aarhus i Aalborg do Glasgow oraz wież z fabryki w pobliskim Campeltown. W tym celu wykorzystanych zostało w sumie 13 statków z Danii oraz 7 z samej Szkocji.

Największym wyzwaniem był jednak kolejny etap realizacji tego projektu, który obejmował pokonanie ponad 100 km górskich dróg na południowy wschód od nabrzeża Glasgow do farmy wiatrowej Clyde. Objął on ponad 600 ładunków o łącznej wadze 150 ton, z czego większość stanowiła transporty ponadgabarytowe. Komponenty były dostarczane od końca czerwca 2016 r. do kwietnia 2017 r., a realizacja tego etapu projektu była dodatkowo utrudniona dużymi opadami śniegu w okresie zimowym.

 

Wybudowana w 2009 r. elektrownia jest położona w odległym terenie, a dostęp do jej zakątków zapewnia w sumie 105 km żwirowych dróg.  Obecnie, wraz z dołączeniem 54 nowych turbin do już pracujących 152, zajmujących obszar blisko 50 km2, farma wiatrowa Clyde w Szkocji stała się jedną z największych tego typu elektrowni w Europie. W trakcie realizacji tego projektu DSV otrzymało kolejne zlecenia na dostarczenie łącznie 147 turbin wiatrowych do sześciu innych farm na terenie Szkocji.

Komentarzy: 0
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.