Amazon uhonorowany nagrodą FDI Poland Investor Awards - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter

Amazon uhonorowany nagrodą FDI Poland Investor Awards

20.10.2015, Redakcja e-logistyka.pl
Komentarze (0)

Nagroda została przyznana w kategorii Poland’s best US investor of 2015

Amazon został uhonorowany nagrodą FDI Poland Investor Awards w kategorii Poland’s best US investor of 2015. Tę prestiżową nagrodę przyznaje jury złożone z radców handlowych Ambasad oraz przewodniczących izb handlowych w Polsce. Amazon został doceniony m.in. za wielkość poczynionych inwestycji, ilość utworzonych miejsc pracy oraz strategiczne znaczenie dla polskiej gospodarki. Oprócz zaangażowania ekonomicznego podstawą przyznania nagrody była także innowacyjność firmy i wiodąca rola w swojej branży.

 

Przez ostatnie 12 miesięcy Amazon zainwestował w Polsce ponad 1,5 mld złotych. Istotną część wspomnianych inwestycji stanowią najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne wdrożone w centrach logistycznych w Polsce. To właśnie te inwestycje sprawiły, że polskie centra logistyczne są teraz najbardziej zaawansowanymi technologicznie obiektami w całej sieci dystrybucyjnej Amazon w Europie.

 

Ta nagroda jest dla nas bardzo ważna także dlatego, iż świętujemy właśnie swój pierwszy rok działalności w Polsce. Takie wyróżnienie nie było by możliwe bez zaangażowania naszych pracowników, dlatego podziękowania należą się przede wszystkim właśnie naszemu zespołowi.” – powiedział

– Kerry Person, Dyrektor Operacyjny Amazon Polska.

 

Działania operacyjne Amazon w Polsce opierają się na sieci trzech centrów logistycznych zajmujących w sumie powierzchnię niemal 300 000 metrów kwadratowych. Do chwili obecnej firma utworzyła w polskich centrach logistycznych ponad 3800 stałych miejsc pracy i nadal prowadzi rekrutację. Wszyscy stali pracownicy Amazon otrzymują konkurencyjne wynagrodzenie oraz bardzo atrakcyjne benefity, takie jak:

 

  • Transport – bezpłatny dowóz do pracy i z powrotem. Nawet wtedy, gdy niektórzy z pracowników dojeżdżają z miejscowości oddalonych o 100 kilometrów lub więcej.
  • Posiłki – gorące posiłki są serwowane w stołówce centrum logistycznego za symboliczną złotówkę dziennie.
  • Ubezpieczenie medyczne – bezpłatna opieka zdrowotna dla pracowników Amazon oraz członków ich rodzin. Wszyscy pracownicy, którzy decydują się na ubezpieczenie medyczne, mogą automatycznie korzystać z szerokiego wachlarza usług medycznych oferowanych w placówkach prywatnej opieki zdrowotnej.
  • Ubezpieczenie na życie – ubezpieczenie na życie przysługuje wszystkim pracownikom Amazon.
  • Program Postaw na Swój Rozwój – w ramach programu firma Amazon pokrywa do 95% kosztów kształcenia swoich pracowników, którzy uczestniczą w kursach i szkoleniach umożliwiających zdobycie umiejętności zawodowych, certyfikatów lub ukończenie szkoły – bez względu na to, czy cel nauki jest istotny dla rozwoju kariery w firmie, czy też nie. Amazon stale dokłada wszelkich starań, aby jak najefektywniej wspierać swoich pracowników. Od września bieżącego roku ponad 1500 z nich otrzymało możliwość wzięcia udziału w programie. Uczestnictwo w programie edukacyjnym może trwać do 4 lat. Przez ten czas Amazon przekazuje pracownikowi kwotę wynoszącą nawet 26 000 złotych (6500 złotych rocznie), która jest przeznaczana na naukę oraz niezbędne podręczniki.

 

 

Komentarzy: 0
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.