E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter

Drugi Budynek Spekulacyjny w Prologis Park Prague–Airport w Całości Wynajęty

03.04.2017, Redakcja e-logistyka.pl
Komentarze (0)

Prologis poinformował o podpisaniu dwóch nowych umów

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował o podpisaniu dwóch nowych umów najmu 12 100 metrów kwadratowych powierzchni w drugim budynku spekulacyjnym na terenie Prologis Park Prague-Airport. Park jest już wynajęty w 100 procentach.

 

Transakcje obejmują:

 

  • 9 000 metrów kwadratowych – umowa najmu z brytyjską firmą z branży transportowej;
  • 3 100 metrów kwadratowych – umowa najmu z  firmą  O&M Movianto, europejskim partnerem
    w zakresie rozwiązań dla przemysłu farmaceutycznego, biotechnologicznego i medycznego, będącego częścią amerykańskiej firmy Owens & Minor Inc. O&M Movianto  jest już klientem Prologis w Prologis Park Bratislava.

„Szybkość, z jaką nowo oddany budynek znalazł swoich najemców, odzwierciedla aktualny popyt na wysokiej jakości powierzchnie logistyczne w kluczowych lokalizacjach” — powiedział Martin Baláž, director of leasing and development Prologis na Czechy i Słowację. „Dzięki solidnym fundamentom operacyjnym Prologis Park Prague-Airport stanowił oczywisty wybór na realizację projektów o charakterze spekulacyjnym.”

 

Prologis Park Prague-Airport położony jest przy zjeździe nr 7 z autostrady D6, w odległości zaledwie pięciu minut jazdy od portu lotniczego w Pradze. Park obejmuje trzy budynki o łącznej powierzchni 73 000 metrów kwadratowych i daje możliwości rozbudowy o kolejne 48 000 metrów kwadratowych. Jego lokalizacja zapewnia doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków handlowych dzięki obwodnicy D0, która łączy się z autostradami D5 i D1. Sieć komunikacji publicznej, w tym przystanek autobusowy znajdujący się na terenie samego parku, zapewnia dobre połączenia z Kladnem i Pragą oraz ze stacją kolejową.

 

Z portfolio ponad 1 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznej i dystrybucyjnej, Prologis jest jednym

z największych dostawców obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na 31 grudnia 2016 r.).

 

O PROLOGIS

Prologis, Inc., jest światowym liderem na rynku nieruchomości logistycznych skoncentrowanym na dynamicznie rozwijających się rynkach z wysokimi barierami wejścia. Prologis jest właścicielem lub inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich o oczekiwanej łącznej powierzchni 63 milionów metrów kwadratowych w 20 krajach (stan na 31 grudnia 2016). Prologis wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne ponad 5 200 różnym klientom obejmujących dwie główne kategorie: B2B oraz handel detaliczny/usługi  e-fulfillment.

 

Komentarzy: 0
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.