Wiadomości - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Fundusze unijne - przedsiębiorcy bronią się przed rządem
26 stycznia 2006

Jak poradzić sobie w gąszczu kuriozalnych przepisów, żeby dostać unijną dotację? W Krakowie powstało Stowarzyszenie „Forum Beneficjentów” broniące przedsiębiorców przed absurdami rządowej biurokracji.

JAS-FBG - nowa siedziba. Przeprowadzka do Sosnowca.
23 stycznia 2006

Do nowego magazynu JAS-FBG w Sosnowcu został przeniesiony terminal i magazyn z Gliwic, który obsługiwał rejon Śląska. Do ProLogis Park przeprowadził się też Wincanton. Magazyn o powierzchni 4300 mkw. i terminal przeładunkowy JAS-FBG uruchomiła od 1 sierpnia w ProLogis Park Sosnowiec.

Budować własny magazyn czy korzystać z outsourcingu?
23 stycznia 2006

Outsourcing usług magazynowych w Polsce jest coraz popularniejszy. Dlaczego? Bo można zaoszczędzić. Aleksander Niemczyk z Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu: - Jeśli prowadzimy sami magazyn to ponosimy wszystkie koszty stałe z tym związane.

RAPORT 2004. Najem powierzchni magazynowych.
23 stycznia 2006

W magazynach zaczyna się ruch. Rośnie zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. I to w zastraszającym tempie - w ostatnim kwartale tego roku aż o 68 proc. Specjaliści twierdzą, że to dopiero przygrywka, bo... zaczyna się u nas budowa autostrad.

Najnowsze trendy w składowaniu, nowoczesne rozwiązania w magazynach.
23 stycznia 2006

Składowanie na czas. Szybciej, dokładniej i na czas - to dewiza, która przyświeca współczesnym magazynierom. Magazyny rosną wzdłuż, wszerz i w górę, a w ich obsłudze pomagają komputery i roboty.

KONIN. Powstaje centrum logistyczne
23 stycznia 2006

Budują centrum. Pierwszy milion złotych dało pięciu wspólników - biznesmenów - i konińskie samorządy. Wspólnymi siłami ich spółka buduje pierwsze w Polsce międzynarodowe centrum logistyczne.

GOSPODARKA w Łodzi i regionie.
23 stycznia 2006

Biznes się kręci. Na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kutnie kamień węgielny wmurowali wczoraj Japończycy. Firma Fuji Seal Group wybuduje tam fabrykę produkującą urządzenia do napełniania i etykietowania butelek. Inwestycja kosztować będzie 170 mln zł, a zakład zatrudni ponad 300 osób.

OPOCZNO. Nowe rozwiązania w składowaniu
23 stycznia 2006

Roboty w magazynie. Najnowocześniejsze rozwiązania sortowania i zarządzania magazynem wprowadziła firma Opoczno SA. Ludzi zastępują roboty.

Roboty do czarnej roboty
23 stycznia 2006

Podejrzane porzucone pakunki, alarmy bombowe... Polscy inżynierowie, jako jedni z nielicznych na świecie produkują zaawansowane mobilne roboty pirotechniczne, które neutralizują podłożone bomby, oszczędzając ludziom śmiertelnego ryzyka.

ERP - firma pod kontrolą
23 stycznia 2006

Królestwo danych. Stara maksyma głosi: kto szybszy, ten lepszy. Ta zasada odnosi się także do biznesu - wygrywa ten, kto lepiej odpowiada na sygnały rynku, przy tym maksymalnie redukuje czas i energię. By to osiągnąć, trzeba przejąć kontrolę nad ważnym zasobem firmy - informacją.

KODY KRESKOWE, ich certyfikacja i przyszłość.
23 stycznia 2006

Supermarket, kolejka do kasy. Kasjerka męczy się z odczytaniem kodu z etykietki przywieszonej do spodni. W końcu wstukuje go ręcznie. Takie sytuacje - miejmy nadzieję - będą zdarzać się coraz rzadziej.

RAPORT: Transport drogowy po 1 maja 2004 - bez większych wstrząsów
transport i spedycja | 23 stycznia 2006

Transportowcy bez granic. Na granicach jest wspaniale, nie stoimy w kolejkach! Tak zachwyca się zmianami po wejściu do Unii Bronisław Wojtecki z Wągrowca, który jeździ ciężarówką z towarem na Zachód. Przewoźnicy drogowi nasze wejście do Unii Europejskiej przeżyli. Bez wstrząsów.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.