Wiadomości - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
ERP - firma pod kontrolą
23 stycznia 2006

Królestwo danych. Stara maksyma głosi: kto szybszy, ten lepszy. Ta zasada odnosi się także do biznesu - wygrywa ten, kto lepiej odpowiada na sygnały rynku, przy tym maksymalnie redukuje czas i energię. By to osiągnąć, trzeba przejąć kontrolę nad ważnym zasobem firmy - informacją.

KODY KRESKOWE, ich certyfikacja i przyszłość.
23 stycznia 2006

Supermarket, kolejka do kasy. Kasjerka męczy się z odczytaniem kodu z etykietki przywieszonej do spodni. W końcu wstukuje go ręcznie. Takie sytuacje - miejmy nadzieję - będą zdarzać się coraz rzadziej.

RAPORT: Transport drogowy po 1 maja 2004 - bez większych wstrząsów
transport i spedycja | 23 stycznia 2006

Transportowcy bez granic. Na granicach jest wspaniale, nie stoimy w kolejkach! Tak zachwyca się zmianami po wejściu do Unii Bronisław Wojtecki z Wągrowca, który jeździ ciężarówką z towarem na Zachód. Przewoźnicy drogowi nasze wejście do Unii Europejskiej przeżyli. Bez wstrząsów.

TRANSPORT. Protest przewoźników drogowych
transport i spedycja | 23 stycznia 2006

Brak akceptacji dla takiej taryfikacji. Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych rozpoczęło wczoraj protest przeciwko spedytorom, którzy - według stowarzyszenia - zaniżają stawki za przewóz kontenerów. Przewoźnicy nie podejmują ładunków Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego.

PEKAES. Kulczyk wraca Pekaesem.
transport i spedycja | 23 stycznia 2006

Najbogatszy Polak Jan Kulczyk zainwestował w fundusz inwestycyjny, który dzięki państwowym bankom przejął kontrolę nad transportowym gigantem - Pekaesem.

RAPORT 2004. Najem powierzchni magazynowych.
23 stycznia 2006

W magazynach zaczyna się ruch. Rośnie zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. I to w zastraszającym tempie - w ostatnim kwartale tego roku aż o 68 proc. Specjaliści twierdzą, że to dopiero przygrywka, bo... zaczyna się u nas budowa autostrad.

RAPORT: Transport drogowy po 1 maja 2004 - bez większych wstrząsów
23 stycznia 2006

Transportowcy bez granic. Na granicach jest wspaniale, nie stoimy w kolejkach! Tak zachwyca się zmianami po wejściu do Unii Bronisław Wojtecki z Wągrowca, który jeździ ciężarówką z towarem na Zachód. Przewoźnicy drogowi nasze wejście do Unii Europejskiej przeżyli. Bez wstrząsów

Polska może dostać 3 mld euro mniej
5 grudnia 2005

Brytyjczycy opublikują oficjalną propozycję porozumienia budżetowego. Wciąż nie wiadomo, jak duże będą cięcia funduszy dla nowych krajów UE - w weekend pojawiły się w prasie informacje, że Polska straci nie 6, a 3 mld euro.

Nagrody kosztem ofiar II wojny światowej
2 grudnia 2005

"Rzeczpospolita": Władze fundacji odpowiadającej za pomoc dla ofiar II wojny światowej wypłaciły sobie dziesiątki tysięcy złotych nagród.

MÓJ BIZNES nr 5 dodatek do Gazety Wyborczej nr 50 - MAGICZNE SŁOWO OUTSOURCING
1 marca 2005

Do kogo być podobnym, czyli kształt firmy. Podczas naszych spotkań z przedsiębiorcami często pytamy uczestników, jak wyobrażają sobie przedsiębiorstwo. W odpowiedzi najczęściej słyszymy o halach produkcyjnych, wielkich maszynach, skomplikowanych liniach produkcyjnych, sieci dystrybucji i biurach projektowych.

PRACA dodatek do GW Szczecin nr 43 - Raport o polskich menedżerach
łańcuch dostaw | 21 lutego 2005

Błędy naszych szefów. Jakie błędy popełniają nasi szefowie najczęściej? Czym to skutkuje dla nas - pracowników - i firmy, w której pracujemy? Jak pracę naszych kierowników oceniają specjaliści? Prezentujemy wyniki najnowszego badania polskich menedżerów.

Zarządzanie flotą
transport i spedycja | 14 lutego 2005

Flota pod okiem zarządcy. Przeglądy, naprawy, ubezpieczenia i rozliczanie kosztów. Nie masz czasu, aby zajmować się swoimi firmowymi samochodami? A może po prostu chcesz na nich zaoszczędzić? Zatrudnij więc firmę, która będzie nimi zarządzać.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.