Artykuły w kategorii transport - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Wars przywita podróżnych śląskim kołoczem
transport i spedycja | 29 października 2014

Do 2 listopada w pociągach Express InterCity „Sobieski” kursujących na trasie Warszawa-Wiedeń-Warszawa firma WARS przygotowała dla pasażerów smaczną niespodziankę. Podróżujący będą mogli skosztować tradycyjnego kołocza śląskiego. Prowadzona akcja to część kampanii promocyjnej województwa śląskiego.

W Polsce brakuje długofalowej strategii inwestycji kolejowych
transport i spedycja | 22 października 2014

W Polsce brakuje całościowego planu rozwoju kolei – ocenia Marek Staszek, prezes DB Schenker Rail Polska. Brak długofalowego planowania utrudnia wykorzystanie środków na poprawę infrastruktury. Słaby stan techniczny linii kolejowych i wysokie stawki dostępu są największym problemem branży.

PKP Intercity podało ceny biletów na przejazd Pendolino
transport i spedycja | 17 października 2014

15 listopada br. rusza przedsprzedaż biletów na przejazdy nowymi pociągami kategorii EIC Premium (Pendolino). Ceny będą zaczynać się od 49 zł. Ceny mają zachęcić do podróżowania koleją.

TRANS POLAND 2014 – TARGI ROSNĄ W SIŁĘ
transport i spedycja | 15 października 2014

W Warszawie rozpoczną się kolejne już Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki Trans Poland. Sukces poprzedniej edycji postawił wysoko poprzeczkę, dlatego w tym roku prace nad targami i programem towarzyszącym są jeszcze intensywniejsze niż w roku ubiegłym.

Jak przeliczyć emisję gazów w transporcie morskim
transport i spedycja | 8 września 2014

Global Seafreight Carbon Calculator (GSCC) pozwala przeliczać emisje CO2, SOX oraz NOX dla całych kontenerów oraz ładunków LCL w serwisie door – to – door i jest dostępny na stronie internetowej Kuehne + Nagel.

Zakończyła się budowa czwartego odcinka S8
transport i spedycja | 3 września 2014

Konsorcjum spółek STRABAG i Heilit+Woerner zakończyło budowę odcinka drogi S8 od Węzła Złoczew do Węzła Sieradz Południe. Budowa Obwodnicy Łodzi prowadzona była przez 2,5 roku, kosztowała 739 mln złotych brutto i współfinansowana była z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dobra bieżąca kondycja, ale należy spodziewać się zmian
transport i spedycja | 11 sierpnia 2014

O branży transportowej głośno jest ostatnio z powodu kwestii dodatkowych kosztów pracowniczych - orzeczenia o zapewnieniu kierowcy noclegu. Koniunktura jak dotychczas jest niezła, wspomina się wiec o niej rzadziej, ale…

PKP CARGO może jeździć już w ośmiu krajach Unii Europejskiej
transport i spedycja | 25 lipca 2014

PKP CARGO uzyskało od litewskiego regulatora certyfikat bezpieczeństwa, uprawniający do samodzielnej realizacji przewozów na elementach sieci kolejowej Litwy o standardzie normalnotorowym. Litwa jest ósmym krajem Unii Europejskiej, którego regulator wydał certyfikat największemu polskiemu i drugiemu w Europie kolejowemu przewoźnikowi towarowemu.

Nowe odcinki dróg płatnych w systemie BelToll od 1 sierpnia 2014
transport i spedycja | 17 lipca 2014

1 sierpnia 2014, sieć dróg płatnych w Republice Białorusi zostanie rozszerzona o dodatkowe 256 km. Drugi etap rozszerzenia systemu BelToll obejmie odcinki dróg M-5 Mińsk-Gomel(Homel), M-6 Mińsk-Grodno, M-7 Mińsk-granica z Litwą oraz P-1 Mińsk- Dzierżyńsk. Tym samym łączna długość sieci dróg płatnych w Republice Białorusi wyniesie 1 189 km.

Transport żywności - podstawowe regulacje rynku
transport i spedycja | 22 kwietnia 2014

Według badań przeprowadzonych przez Worldwatch Institute ilość żywności przewożonej na świecie sięga 817 mln ton rocznie. Szacuje się, że w celu zahamowania niekorzystnych zmian jakościowych, połowa wymaga transportu w kontrolowanych temperaturach.

Zarząd PKP CARGO zakończył spór zbiorowy ze związkami zawodowymi
transport i spedycja | 11 kwietnia 2014

Dziewiątego kwietnia zarząd PKP CARGO podpisał porozumienie z centralami związkowymi kończące, trwający od połowy 2013 roku, spór zbiorowy w spółce.

Transport substancji chemicznych - regulacje prawne
transport i spedycja | 18 marca 2014

Udział przewozów towarów niebezpiecznych w ogólnej ilości przewozów drogowych szacuje się na ok. 10-15%. Według danych Głównego Inspektora Transportu Drogowego w roku 2013 na polskich drogach zostało skontrolowanych 18999 pojazdów z towarami niebezpiecznymi.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.