Artykuły w kategorii transport - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Nowe odcinki dróg płatnych w systemie BelToll od 1 sierpnia 2014
transport i spedycja | 17 lipca 2014

1 sierpnia 2014, sieć dróg płatnych w Republice Białorusi zostanie rozszerzona o dodatkowe 256 km. Drugi etap rozszerzenia systemu BelToll obejmie odcinki dróg M-5 Mińsk-Gomel(Homel), M-6 Mińsk-Grodno, M-7 Mińsk-granica z Litwą oraz P-1 Mińsk- Dzierżyńsk. Tym samym łączna długość sieci dróg płatnych w Republice Białorusi wyniesie 1 189 km.

Transport żywności - podstawowe regulacje rynku
transport i spedycja | 22 kwietnia 2014

Według badań przeprowadzonych przez Worldwatch Institute ilość żywności przewożonej na świecie sięga 817 mln ton rocznie. Szacuje się, że w celu zahamowania niekorzystnych zmian jakościowych, połowa wymaga transportu w kontrolowanych temperaturach.

Zarząd PKP CARGO zakończył spór zbiorowy ze związkami zawodowymi
transport i spedycja | 11 kwietnia 2014

Dziewiątego kwietnia zarząd PKP CARGO podpisał porozumienie z centralami związkowymi kończące, trwający od połowy 2013 roku, spór zbiorowy w spółce.

Transport substancji chemicznych - regulacje prawne
transport i spedycja | 18 marca 2014

Udział przewozów towarów niebezpiecznych w ogólnej ilości przewozów drogowych szacuje się na ok. 10-15%. Według danych Głównego Inspektora Transportu Drogowego w roku 2013 na polskich drogach zostało skontrolowanych 18999 pojazdów z towarami niebezpiecznymi.

Transport napojów alkoholowych przez wschodnią granicę
transport i spedycja | 12 marca 2014

Transport alkoholu nie jest najprostszym zadaniem, patrząc na specyfikę samego towaru jak i ilość przepisów czy ograniczeń prawnych z tym związanych. Tego rodzaju przewóz wymaga specjalistycznej wiedzy, dużego doświadczenia, a także odpowiednio wyposażonego taboru samochodów.

Najnowsze technologie w służbie branży transportowej
transport i spedycja | 11 marca 2014

Przywiązujemy coraz większą wagę do kwestii bezpieczeństwa. Unowocześniamy, rozwijamy, inwestujemy, by chronić ludzi, dane, towary.

Zmiany w podatkach od 1 kwietnia
transport i spedycja | 9 marca 2014

Od 1 kwietnia 2014 r. wchodzi w życie nowy podatek drogowy w Wielkiej Brytanii, dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

Transport towarów niebezpiecznych bez właściwego nadzoru?
transport i spedycja | 7 marca 2014

Zgodnie z międzynarodowymi przepisami za zabezpieczenie towarów niebezpiecznych podczas transportu (ADR) odpowiada zarówno przewoźnik, jak i ich odbiorca lub nadawca. W rzeczywistości jednak zaledwie 8 tys. firm ze 130 tys. objętych obowiązkiem składa stosowny raport. Jednak nieprzestrzeganie prawa w zakresie ADR może słono kosztować.

Czym jeżdżą Polacy
transport i spedycja | 26 lutego 2014

Kolej, niegdyś najpopularniejszy środek transportu, od kilku lat pozostaje w niełasce. Polacy podróżują coraz więcej, jednak coraz częściej wybierają inne środki transportu. Coraz więcej latamy, jeździmy własnymi autami, ale też podróżujemy w grupie. Jak kształtują się trendy na rynku transportowym w Polsce?

Wschód coraz popularniejszy
transport i spedycja | 3 lutego 2014

Firmy logistyczne, które specjalizują się w obsłudze rosnącego rynku kontaktów biznesowych z Rosją dostosowują swoje usługi do bardzo zróżnicowanych potrzeb klientów.

Polska przyspieszyła, w Europie spadki wyhamowały
transport i spedycja | 19 stycznia 2014

Z najnowszych danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów (ACEA) wynika, że w całym 2013 r. w Europie zostało zarejestrowanych 11,85 mln samochodów osobowych, czyli o 1,7% mniej niż rok temu. To szósty z kolei rok zakończony spadkiem.

Jaki był rok 2013 dla branży TSL
transport i spedycja | 13 stycznia 2014

W roku 2013 rynek branży TSL nie zanotował istotnego wzrostu w stosunku do roku 2012. Większość firm walczyła o utrzymanie pozycji rynkowej a tylko nielicznym udało się zwiększyć udział w rynku.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.