Artykuły w kategorii transport - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
1,3 mld zł na wsparcie innowacyjności
transport i spedycja | 28 listopada 2014

Polska, jeśli chce nadrobić zaległości wobec krajów zachodnich, musi stawiać na innowacyjność – ocenia prof. Witold Orłowski

Można już kupić bilety na Pendolino
transport i spedycja | IT w logistyce | 20 listopada 2014

PKP Intercity przywraca pełną funkcjonalność systemu sprzedaży biletów . Można już kupić bilet w sieci.

PCC Intermodal dostanie 85 mil zł od Polskich Inwestycji Rozwojowych

PCC Intermodal S.A. i Polskie Inwestycje Rozwojowe podpisały porozumienie o współpracy w zakresie finansowania rozbudowy terminali intermodalnych w ramach programu: Inwestycje Polskie.

Rekordowy rok dla ATC Cargo
łańcuch dostaw | transport i spedycja | 13 listopada 2014

ATC Cargo S.A. opublikowała wyniki po trzech kwartałach 2014 roku. Od początku roku firma obsłużyła ponad 100 tysięcy TEU a zysku netto wzrósł o 249 proc. r/r

Wars przywita podróżnych śląskim kołoczem
transport i spedycja | 29 października 2014

Do 2 listopada w pociągach Express InterCity „Sobieski” kursujących na trasie Warszawa-Wiedeń-Warszawa firma WARS przygotowała dla pasażerów smaczną niespodziankę. Podróżujący będą mogli skosztować tradycyjnego kołocza śląskiego. Prowadzona akcja to część kampanii promocyjnej województwa śląskiego.

W Polsce brakuje długofalowej strategii inwestycji kolejowych
transport i spedycja | 22 października 2014

W Polsce brakuje całościowego planu rozwoju kolei – ocenia Marek Staszek, prezes DB Schenker Rail Polska. Brak długofalowego planowania utrudnia wykorzystanie środków na poprawę infrastruktury. Słaby stan techniczny linii kolejowych i wysokie stawki dostępu są największym problemem branży.

PKP Intercity podało ceny biletów na przejazd Pendolino
transport i spedycja | 17 października 2014

15 listopada br. rusza przedsprzedaż biletów na przejazdy nowymi pociągami kategorii EIC Premium (Pendolino). Ceny będą zaczynać się od 49 zł. Ceny mają zachęcić do podróżowania koleją.

TRANS POLAND 2014 – TARGI ROSNĄ W SIŁĘ
transport i spedycja | 15 października 2014

W Warszawie rozpoczną się kolejne już Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki Trans Poland. Sukces poprzedniej edycji postawił wysoko poprzeczkę, dlatego w tym roku prace nad targami i programem towarzyszącym są jeszcze intensywniejsze niż w roku ubiegłym.

Jak przeliczyć emisję gazów w transporcie morskim
transport i spedycja | 8 września 2014

Global Seafreight Carbon Calculator (GSCC) pozwala przeliczać emisje CO2, SOX oraz NOX dla całych kontenerów oraz ładunków LCL w serwisie door – to – door i jest dostępny na stronie internetowej Kuehne + Nagel.

Zakończyła się budowa czwartego odcinka S8
transport i spedycja | 3 września 2014

Konsorcjum spółek STRABAG i Heilit+Woerner zakończyło budowę odcinka drogi S8 od Węzła Złoczew do Węzła Sieradz Południe. Budowa Obwodnicy Łodzi prowadzona była przez 2,5 roku, kosztowała 739 mln złotych brutto i współfinansowana była z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dobra bieżąca kondycja, ale należy spodziewać się zmian
transport i spedycja | 11 sierpnia 2014

O branży transportowej głośno jest ostatnio z powodu kwestii dodatkowych kosztów pracowniczych - orzeczenia o zapewnieniu kierowcy noclegu. Koniunktura jak dotychczas jest niezła, wspomina się wiec o niej rzadziej, ale…

PKP CARGO może jeździć już w ośmiu krajach Unii Europejskiej
transport i spedycja | 25 lipca 2014

PKP CARGO uzyskało od litewskiego regulatora certyfikat bezpieczeństwa, uprawniający do samodzielnej realizacji przewozów na elementach sieci kolejowej Litwy o standardzie normalnotorowym. Litwa jest ósmym krajem Unii Europejskiej, którego regulator wydał certyfikat największemu polskiemu i drugiemu w Europie kolejowemu przewoźnikowi towarowemu.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.