Artykuły w kategorii transport - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Z Gdańska na Śląsk w 4 godziny
transport i spedycja | 7 lutego 2006

Unia Europejska przekaże ok. 3 mld zł na remont torów między Gdynią a Katowicami, co pozwoli za siedem lat uruchomić najszybszą linie kolejową w Polsce.

Sprzedaż samochodów ciężarowych w 2005
transport i spedycja | 7 lutego 2006

Łączna sprzedaż samochodów ciężarowych spadła o prawie 6,3 procent w porównaniu z rokiem 2004 - podaje Instytut Samar, monitorujący polski rynek motoryzacyjny. W 2005 roku sprzedano 10 tysięcy 846 ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 6 ton.

Gorsza jakość paliwa w Polsce
transport i spedycja | 7 lutego 2006

Z kontroli przeprowadzonych w 2005 przez Inspekcje Handlową wynika, że ponad 6 % stacji benzynowych w Polsce sprzedaje paliwo złej jakości. Co więcej co trzeci przedsiębiorca, u którego oferowana benzyna nie spełniała, w ubiegłych latach, wymogów jakościowych, nadal oferuje wadliwe paliwo.

Transport - Sejm wezwie rząd
transport i spedycja | 27 stycznia 2006

Dostosowanie do zmian stanu technicznego infanstruktury transportowej do standardów unijnych przewiduje projekt uchwały o funkcjonowaniu transportu lądowego w Polsce. Sejm ma nad nim głosować na najbliższym posiedzeniu.

RAPORT: Transport drogowy po 1 maja 2004 - bez większych wstrząsów
transport i spedycja | 23 stycznia 2006

Transportowcy bez granic. Na granicach jest wspaniale, nie stoimy w kolejkach! Tak zachwyca się zmianami po wejściu do Unii Bronisław Wojtecki z Wągrowca, który jeździ ciężarówką z towarem na Zachód. Przewoźnicy drogowi nasze wejście do Unii Europejskiej przeżyli. Bez wstrząsów.

TRANSPORT. Protest przewoźników drogowych
transport i spedycja | 23 stycznia 2006

Brak akceptacji dla takiej taryfikacji. Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych rozpoczęło wczoraj protest przeciwko spedytorom, którzy - według stowarzyszenia - zaniżają stawki za przewóz kontenerów. Przewoźnicy nie podejmują ładunków Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego.

PEKAES. Kulczyk wraca Pekaesem.
transport i spedycja | 23 stycznia 2006

Najbogatszy Polak Jan Kulczyk zainwestował w fundusz inwestycyjny, który dzięki państwowym bankom przejął kontrolę nad transportowym gigantem - Pekaesem.

Zarządzanie flotą
transport i spedycja | 14 lutego 2005

Flota pod okiem zarządcy. Przeglądy, naprawy, ubezpieczenia i rozliczanie kosztów. Nie masz czasu, aby zajmować się swoimi firmowymi samochodami? A może po prostu chcesz na nich zaoszczędzić? Zatrudnij więc firmę, która będzie nimi zarządzać.

Poczta wprowadza nowe usługi by móc konkurować
transport i spedycja | 14 lutego 2005

Poczta Polska rozszerza działalność - zapowiedział w Szczecinie Wojciech Hałka, wiceminister infrastruktury. Pocztowcy będą teraz dodatkowo świadczyć usługi m.in. spedycyjne i logistyczne. - Mamy potężną konkurencję wśród nowych mediów. Nadszedł czas, kiedy wysyłamy faksy, mejle, SMS-y, a nie listy. To dlatego rozszerzamy gamę naszych usług - mówi Tadeusz Bartkowiak, dyrektor generalny Poczty Polskiej.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.