Artykuły w kategorii transport - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Nowa strategia dla kolei
transport i spedycja | 20 lutego 2006

Nowa strategia rozwoju kolei, wzbudza wątpliwości ekspertów jeszcze przed ogłoszeniem. Dziś dokument zostanie przedstawiony władzom PKP i związkowcom.

Projekt nowelizacji ustawy o akcyzie - odrzucony
transport i spedycja | 17 lutego 2006

Sejm nie przyjął projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Według założeń projektu wysokość akcyzy na benzynę bezołowiową miałaby być regulowana nie w rozporządzaniu ministra a przez ustawę.

Rynek motoryzacyjny w zapaści
transport i spedycja | 17 lutego 2006

Polska,traci pozycję motoryzacyjnego lidera Europy Środkowej. Jak podaje gazeta.pl, polski rynek motoryzacyjny pogrążył się w zapaści i ilości zakupionym nowych aut wyprzedzają nas Rumuni i Węgrzy.

Planowana restrukturyzacja grupy Pekaes
transport i spedycja | 13 lutego 2006

Pekaes przedstawi wkrótce strategię działalności grupy do 2010 roku, której głównym celem jest restrukturyzacja oraz poprawa wyników.

Spadek sprzedaży nowych aut osobowych w styczniu 2006
transport i spedycja | 10 lutego 2006

Polacy w styczniu 2006 roku, kupili o 16,5 proc. mniej nowych samochodów niż w styczniu ubiegłego roku - informuje instytut monitorujący rynek motoryzacyjny, Samar.

Polaczek o osiągnięciach resortu
transport i spedycja | 9 lutego 2006

Minister Transportu i Budownictwa zapowiedział, że w nadchodzącym tygodniu przedłoży Radzie Ministrów, strategię rozwoju kolei. Wspomniał również o osiągnięciach resortu, podczas 100 dni funkcjonowania rządu.

Z Gdańska na Śląsk w 4 godziny
transport i spedycja | 7 lutego 2006

Unia Europejska przekaże ok. 3 mld zł na remont torów między Gdynią a Katowicami, co pozwoli za siedem lat uruchomić najszybszą linie kolejową w Polsce.

Sprzedaż samochodów ciężarowych w 2005
transport i spedycja | 7 lutego 2006

Łączna sprzedaż samochodów ciężarowych spadła o prawie 6,3 procent w porównaniu z rokiem 2004 - podaje Instytut Samar, monitorujący polski rynek motoryzacyjny. W 2005 roku sprzedano 10 tysięcy 846 ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 6 ton.

Gorsza jakość paliwa w Polsce
transport i spedycja | 7 lutego 2006

Z kontroli przeprowadzonych w 2005 przez Inspekcje Handlową wynika, że ponad 6 % stacji benzynowych w Polsce sprzedaje paliwo złej jakości. Co więcej co trzeci przedsiębiorca, u którego oferowana benzyna nie spełniała, w ubiegłych latach, wymogów jakościowych, nadal oferuje wadliwe paliwo.

Transport - Sejm wezwie rząd
transport i spedycja | 27 stycznia 2006

Dostosowanie do zmian stanu technicznego infanstruktury transportowej do standardów unijnych przewiduje projekt uchwały o funkcjonowaniu transportu lądowego w Polsce. Sejm ma nad nim głosować na najbliższym posiedzeniu.

RAPORT: Transport drogowy po 1 maja 2004 - bez większych wstrząsów
transport i spedycja | 23 stycznia 2006

Transportowcy bez granic. Na granicach jest wspaniale, nie stoimy w kolejkach! Tak zachwyca się zmianami po wejściu do Unii Bronisław Wojtecki z Wągrowca, który jeździ ciężarówką z towarem na Zachód. Przewoźnicy drogowi nasze wejście do Unii Europejskiej przeżyli. Bez wstrząsów.

TRANSPORT. Protest przewoźników drogowych
transport i spedycja | 23 stycznia 2006

Brak akceptacji dla takiej taryfikacji. Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych rozpoczęło wczoraj protest przeciwko spedytorom, którzy - według stowarzyszenia - zaniżają stawki za przewóz kontenerów. Przewoźnicy nie podejmują ładunków Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.