E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Ile zarabia kierowca ciężarówki?

flota | 30 listopada 2015

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2014 roku przeciętne wynagrodzenie miesięczne brutto osób zatrudnionych na podstawie stosunku pracy w sektorze transportowym wyniosło 3392,10 zł i było o 140,50 zł wyższe niż w roku 2013. Ile zatem zarabia polski kierowca?

Drogi betonowe tańsze i bardziej przyjazne dla środowiska

logistyka | 15 października 2015

635 mln złotych zaoszczędzi Polska dzięki budowie części dróg w technologii betonowej. Przedstawione przez GDDKiA analizy potwierdzają, że drogi betonowe są trwalsze i tańsze od asfaltowych.

Południowa obwodnica Warszawy pod znakiem zapytania

logistyka | 11 czerwca 2015

Czterej wykonawcy, którzy złożyli oferty w postępowaniu na budowę drogi ekspresowej S2, czyli Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinku od węzła Puławska do węzła Lubelska (odcinek A) odwołali się od decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do Krajowej Izby Odwoławczej.

12 oddział GEFCO w Polsce

logistyka | 16 marca 2015

GEFCO Polska poszerza swoją polską filię o kolejne centrum dystrybucyjne. Otworzona w Łodzi platforma logistyczna będzie pełnić, obok standardowej działalności, ważny punkt konsolidacji przesyłek do krajów Europy Wschodniej.

Zakończyła się budowa czwartego odcinka S8

transport i spedycja | 3 września 2014

Konsorcjum spółek STRABAG i Heilit+Woerner zakończyło budowę odcinka drogi S8 od Węzła Złoczew do Węzła Sieradz Południe. Budowa Obwodnicy Łodzi prowadzona była przez 2,5 roku, kosztowała 739 mln złotych brutto i współfinansowana była z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dobra bieżąca kondycja, ale należy spodziewać się zmian

transport i spedycja | 11 sierpnia 2014

O branży transportowej głośno jest ostatnio z powodu kwestii dodatkowych kosztów pracowniczych - orzeczenia o zapewnieniu kierowcy noclegu. Koniunktura jak dotychczas jest niezła, wspomina się wiec o niej rzadziej, ale…

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.