Artykuły w kategorii logistyka - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Wyniki PEKAES po pierwszym półroczu
logistyka | 3 września 2015

Grupa Kapitałowa PEKAES osiągnęła w I półroczu 2015 r. ponad 49 proc. wzrost zysku netto oraz 6,9 proc. wzrost EBITDA, które wyniosły odpowiednio 11,37 mln zł i 18,9 mln zł. PEKAES poprawił również wszystkie kluczowe wskaźniki rentowności.

Turecki rynek szansą dla polskich firm transportowych?
logistyka | 31 sierpnia 2015

Aż 3,5 mld euro dodatkowych obrotów w handlu między Unią Europejską a Turcją może dać liberalizacja w transporcie lądowym. W efekcie powstać ma 39.000 nowych miejsc pracy, a konsumentom w UE pozwoli to zaoszczędzić około 145 milionów euro – wynika z badania przeprowadzonego przez Komisję Europejską.

Kolejny kontrakt autostradowy - odcinek A1 węzeł Woźniki – węzeł Pyrzowice
logistyka | 27 sierpnia 2015

STRABAG przyczyni się do powstania nowego odcinka Transeuropejskiej Sieci Transportowej, łączącego kraje basenu Morza Bałtyckiego z krajami Europy Południowej

Kolejna nowelizacja PZP wejdzie w życie 28 sierpnia
logistyka | 25 sierpnia 2015

Kolejna nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych wejdzie w życie 28 sierpnia 2015 roku. Nowe prawo umożliwia renegocjację kontraktów długoterminowych w momencie ogłoszenia przepisów zmieniających koszty wykonywania zamówienia, a nie jak wcześniej po ich wejściu w życie.

DSV otworzyło największe centrum logistyczne w Niemczech
logistyka | 21 sierpnia 2015

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami DSV otworzyło z początkiem sierpnia nowoczesne centrum logistyczne w Krefeld, które połączyło aż sześć rozproszonych oddziałów operatora w ramach jednej lokalizacji.

Wartość transakcji inwestycyjnych w Europie wzrosła o 30 proc.
logistyka | 20 sierpnia 2015

W I połowie 2015 roku wartość transgenicznych transakcji inwestycyjnych na rynkach nieruchomości komercyjnych Europy wzrosła o 30 proc. (porównując rok do roku) i sięgnęła 129 miliardów euro – wynika z raportu „European Capital Flows” przygotowanego przez Colliers International.

Swoboda unieważniania przetargów to niebezpieczny precedens szkodzący rynkowi
logistyka | 20 lipca 2015

Nie można unieważnić przetargu utajniając powody takiego działania – orzekła KIO

Pierwszy na świecie test systemu sygnalizacji CBTC w technologii 4G LTE
logistyka | 16 lipca 2015

Huawei i Alstom ogłosiły pozytywne zakończenie pierwszego na świecie pilotażowego wdrożenia systemu sygnalizacji Communications-based Train Control (CBTC) tor – pociąg, opartego o komunikację bezprzewodową w technologii 4G LTE.

Miasta regionu CEE wschodzącymi gwiazdami europejskiego rynku
logistyka | 26 czerwca 2015

Europa Środkowo-Wschodnia jest coraz bardziej atrakcyjna dla inwestorów. Budynki biurowe w regionie zapewniają korzystne stopy kapitalizacji oraz niskie ryzyko inwestycyjne – podaje raport "Rising Stars 2015", opublikowany przez Skanska, JLL, Colliers International i ABSL.

Enter Air publikuje prospekt i rozpoczyna ofertę publiczną
logistyka | 22 czerwca 2015

Enter Air opublikowała prospekt emisyjny i rozpoczyna ofertę publiczną. Inwestorom zaoferowane zostaną akcje nowej emisji, a wartość oferty wyniesie ok. 110 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na odnowienie floty samolotów. Debiut na GPW planowany jest około 16 lipca.

P&O Ferries i SOL Continent Line łączą siły
logistyka | 17 czerwca 2015

Brytyjski armator P&O Ferries oraz szwedzki SOL Continent Line zdecydowali się połączyć swoje siły oraz możliwości transportowe i utworzyć nową usługę na trasie Wielka Brytania- Beneluks-Skandynawia.

Kiedy kierowca może zlikwidować szkodę u swojego ubezpieczyciela?
logistyka | 15 czerwca 2015

Właściciele samochodów osobowych, którzy posiadają ubezpieczenie OC w towarzystwie świadczącym usługę bezpośredniej likwidacji szkód (BLS), w sytuacji wystąpienia szkody nie muszą szukać ubezpieczyciela sprawcy.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.