Artykuły w kategorii logistyka - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Statki morskie emitują silne zanieczyszczenie powietrza w portach
logistyka | 10 października 2015

Rozwiązaniem jest pobór energii z lądu.

Zmiany demograficzne i modele biznesowe - raport
logistyka | 6 października 2015

Z nowego badania przeprowadzonego przez Frost & Sullivan we współpracy z Hitachi Europe Ltd., wynika, że firmy wdrażające innowacje społeczne w sektorze transportu i mobilności mogą liczyć na oszczędności rzędu 550 miliardów USD.

Europejski rynek biurowy – popyt w górę, pustostany w dół
logistyka | 29 września 2015

Europa Środkowo – Wschodnia notuje duży wzrost popytu na biura, napędzany przez Budapeszt, Pragę i Warszawę.

Polacy na tle Europy płacą mało za OC
logistyka | 25 września 2015

Według raportu porównywarki OC/AC, obowiązkowe ubezpieczenia OC w Polsce należą do najtańszych w Europie. Ubezpieczenie OC w polskich miastach to przeciętnie koszt 572 zł, podczas gdy średnia składka w Wielkiej Brytanii wyniosła w 2014 roku 2300 zł.

Najcięższe wykroczenie polskich kierowców
logistyka | 21 września 2015

Jazda na podwójnym gazie to jedno z najczęstszych i najcięższych wykroczeń popełnianych przez polskich kierowców. Jak pokazują policyjne statystyki – w zeszłym roku nietrzeźwi kierowcy uczestniczyli w ponad 3,5 tysiąca wypadków drogowych, a na jeździe po spożyciu alkoholu złapano ponad 130 tysięcy osób!

Europejska motoryzacja na warszawskich salonach
logistyka | 17 września 2015

Dziś w Ministerstwie Gospodarki startuje dwudniowa międzynarodowa konferencja „Europejska Motoryzacja – cele, wyzwania, możliwości”, zorganizowana przez Ministerstwo Gospodarki i Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Outsourcing w branży TSL
logistyka | praca | 15 września 2015

Szukanie oszczędności, wzrost efektywności oraz pozyskanie i utrzymanie wykwalifikowanych pracowników to od lat główne wyzwania firm z sektora TSL. Chcąc ograniczyć koszty, utrzymując jednocześnie wysoką jakość, firmy transportowe decydują się na rozwiązania mające zapewnić poprawę konkurencyjności na rynku.

Sądy Rejonowe wyceniają pracę ochroniarzy poniżej płacy minimalnej
logistyka | 9 września 2015

Sąd Rejonowy w Legnicy płaci za jedną roboczogodzinę pracownika ochrony tylko 5,79 zł bez VAT, czyli ponad połowę mniej niż ustawowe wynagrodzenie minimalne. Jego wysokość wynosi obecnie 13 zł bez VAT. Na niewiele więcej pracę wycenił Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim – tylko na 7,71 zł bez VAT oraz Sąd Rejonowy w Nysie, który skalkulował na 8,54 zł bez VAT.

Poczta Polska a PGP
logistyka | 3 września 2015

Poczta Polska zabrania swojej konkurencji twierdzić, że jest finansowana ze środków publicznych i grozi swojej konkurencji sądem. PGP odpowiada: prawda o rynku pocztowym jest warta nawet spotkania przed sądem. Poczta Polska jest jednym z najbardziej uprzywilejowanych przedsiębiorstw w Polsce sowicie finansowanym przez środki publiczne.

Wyniki PEKAES po pierwszym półroczu
logistyka | 3 września 2015

Grupa Kapitałowa PEKAES osiągnęła w I półroczu 2015 r. ponad 49 proc. wzrost zysku netto oraz 6,9 proc. wzrost EBITDA, które wyniosły odpowiednio 11,37 mln zł i 18,9 mln zł. PEKAES poprawił również wszystkie kluczowe wskaźniki rentowności.

Turecki rynek szansą dla polskich firm transportowych?
logistyka | 31 sierpnia 2015

Aż 3,5 mld euro dodatkowych obrotów w handlu między Unią Europejską a Turcją może dać liberalizacja w transporcie lądowym. W efekcie powstać ma 39.000 nowych miejsc pracy, a konsumentom w UE pozwoli to zaoszczędzić około 145 milionów euro – wynika z badania przeprowadzonego przez Komisję Europejską.

Kolejny kontrakt autostradowy - odcinek A1 węzeł Woźniki – węzeł Pyrzowice
logistyka | 27 sierpnia 2015

STRABAG przyczyni się do powstania nowego odcinka Transeuropejskiej Sieci Transportowej, łączącego kraje basenu Morza Bałtyckiego z krajami Europy Południowej

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.