skład podatkowy - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Logipedia

Skład podatkowy

Skład podatkowy to miejsce, w którym mogą być magazynowane i produkowane wyroby akcyzowe w procedurze zawieszenia poboru akcyzy.

W składzie podatkowym wyroby akcyzowe mogą być:

- produkowane,
- magazynowane,
- przeładowywane,
- wprowadzane,
- wyprowadzane.

Skład podatkowy to miejsce, w którym mogą być magazynowane i produkowane nie tylko wyroby własne przedsiębiorcy, ale także wyroby należące do podmiotów trzecich. Możliwe jest zatem prowadzenie tzw. usługowego składu podatkowego, w którym podmiot prowadzący skład nie dokonuje produkcji na swoją rzecz, lecz produkuje lub udostępnia miejsce magazynowe na rzecz swoich kontrahentów.

Miejsce prowadzenia składu podatkowego określane jest w zezwoleniu wydawanym przez organy celne. Zezwolenie określa także grupę wyrobów akcyzowych, która jest przedmiotem działalności składu podatkowego.

Prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie składu podatkowego wymaga spełnienia dodatkowych warunków i formalności, które wynikają m.in. z przepisów o podatku akcyzowym oraz z przepisów celnych. Jest to działalność regulowana i podlega kontroli organów celnych.

Działalnością wspomagającą zakładanie i prowadzenie składów podatkowych zajmują się wyspecjalizowane firmy min 4PL Sp. z o.o.

  • Dodał: Redakcja e-logistyka.pl, 2014-10-20 08:26:57
  • Ostatnia edycja: Redakcja e-logistyka.pl, 2014-10-20 08:37:28
  • Źródło: własne
PRACA
Kierowca C+E
22.06.2017
BIC International
PRACOWNIK MAGAZYNU W HOLANDII
19.06.2017
AB Job Service Polska Sp. z o.o.
Kierowca kat. C+E
14.06.2017
Auto-lot
Dyspozytor-Poznań- 8000 PLN./brutto-umowa o pracę!
13.06.2017
Agencja Pracy Find Staff

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.