Artykuły w kategorii łańcuch dostaw - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
DB Schenker wyłącznym partnerem logistycznym Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Liberec 2009?
łańcuch dostaw | 26 lutego 2009

DB Schenker w Czechach jest wyłącznym partnerem logistycznym Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, odbywających się od 18 lutego do 1 marca, w Libercu w północnej części kraju.

Międzynarodowe Forum PPP
łańcuch dostaw | 23 lutego 2009

Po raz pierwszy w Małopolsce odbędzie się międzynarodowe spotkanie i debata na temat współpracy samorządowców i inwestorów, którzy szukają partnerów właśnie w tym regionie.

Nowa platforma Ponetex Logistics w Lublinie
łańcuch dostaw | 17 lutego 2009

Ponetex Logistics uruchomił nową platformę dystrybucyjną. Placówka w Lublinie jest kolejną, po Sosnowcu i Łomży, lokalizacją utworzoną przez firmę w przeciągu ostatniego roku.

Jak studenci pracy szukają?
łańcuch dostaw | 16 lutego 2009

Oferty pracy w Internecie, staże i praktyki, wysyłanie swoich CV do firmy, które nie prowadzą aktualnie rekrutacji. Studenci radzą swoim kolegom, jak znaleźć pracę.

Maersk Logistics rozpoczął współpracę z MIT Center for Transportation & Logistics
łańcuch dostaw | 12 lutego 2009

Firma bierze udział w programie Supply Chain Exchange, stworzonym dla organizacji, które chcą poznać wyzwania nowoczesnego zarządzania łańcuchami dostaw.

Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu LOGISTEX 2009 w Expo Silesia
łańcuch dostaw | 11 lutego 2009

Kolporter EXPO zaprasza na III Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu LOGISTEX w dniach 21-23 kwietnia 2009 roku w Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu.

Czas szansy dla odważnych i dobrze przygotowanych
łańcuch dostaw | 10 lutego 2009

O tym, że w Polsce kryzysu nie ma, a obecna sytuacja rynkowa jest dla polskich i brytyjskich przedsiębiorców szansą na sukces i zacieśnienie relacji, przekonywali uczestnicy spotkania biznesowego "Budowanie marki - klucz do sukcesu. Współpraca handlowa z partnerem brytyjskim".

Laur Magellana dla Rafała Brzoski
łańcuch dostaw | 9 lutego 2009

Zakończyła się pierwsza edycja prestiżowego konkursu Korporacji Absolwentów Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Menedżerem roku został Rafał Brzoska, prezes firmy InPost.

Klimatyzacja na Euro 2012
łańcuch dostaw | 4 lutego 2009

W najbliższych latach - w związku z mistrzostwami Euro 2012 - będą budowane i modernizowane m.in. stadiony i hale sportowe, dworce, lotniska, a także hotele, budynki wystawiennicze czy centra kulturalno-rozrywkowe. Realizując te projekty, inwestorzy staną przed koniecznością wymiany przestarzałych oraz instalacji nowoczesnych systemów wentylacyjnych - mówi Marek Perendyk, Prezes Centrum Klima SA

Rok 2008 w branży TSL
łańcuch dostaw | 2 lutego 2009

Ubiegłego roku w polskiej branży TSL nie można zaliczyć do najlepszych. Dysproporcja pomiędzy podażą usług transportowych a popytem na nie doprowadziła do wyniszczającej walki cenowej. Pod koniec roku rynek odczuł skutki spowolnienia gospodarczego i w tradycyjnie jednym z najlepszych miesięcy - listopadzie zanotowano gorsze wyniki niż w latach ubiegłych. Cechą charakterystyczną polskich firm transportowych stają się kilkutygodniowe przerzuty towarów po całej Europie, którymi przewoźnicy rekompensują sobie gorsze stawki za kilometr. Apreo Logistics - spedytor i dostawca usług na terenie Polski i Europy, zarządzający flotą ponad 500 samochodów, na podstawie własnych danych statystycznych zdecydował się na podsumowanie ubiegłego roku.

Jaka przyszłość czeka menedżerów łańcuchów dostaw w branży zdrowotnej?
łańcuch dostaw | 29 stycznia 2009

Spowolnienie gospodarcze dotyka każdej branży, również zdrowotnej. Jak zbadał internetowy magazyn Konwledge@ W. P. Carey, amerykańscy menedżerowie zarządzający szpitalami, z większą uwagą niż do tej pory przysłuchują się słowom osób zarządzających łańcuchami dostaw i stosując się do ich rad, obcinają koszty.

Magistrzy logistyki wciąż potrzebni
łańcuch dostaw | 28 stycznia 2009

W Stanach Zjednoczonych, gdzie recesja trwa już ponad rok, popyt na magistrów z dyplomami studiów logistycznych jest wciąż wysoki.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.