Artykuły w kategorii łańcuch dostaw - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
ISO 28000 System zarządzania bezpieczeństwem łańcucha dostaw
łańcuch dostaw | 22 kwietnia 2009

Tematy związane z bezpieczeństwem są w chwili obecnej jednymi z najważniejszych kwestii dla funkcjonowania wszystkich rodzajów przedsiębiorstw, niezależnie od branży i obszaru działalności, ale samo pojęcie bezpieczeństwa dla każdej organizacji może już oznaczać zupełnie co innego.

InPost Liderem Rynku 2009
łańcuch dostaw | 21 kwietnia 2009

InPost został nagrodzony tytułem "Lidera Rynku 2009?"w kategorii ?Usługa? za najwyższej jakości działania prowadzone na polskim rynku pocztowym.

Od 2011 roku wszystkie auta będą seryjnie wyposażone w system ESP
łańcuch dostaw | 20 kwietnia 2009

Takie rozwiązanie proponuje Parlament Europejski. System ten ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenia ilości wypadków.

Outsourcing floty szyty na miarę
łańcuch dostaw | 14 kwietnia 2009

Realna analiza i cięcie kosztów, utrzymanie płynności finansowej i minimalizacja strat ? to istotne zadania stojące przed większością firm w czasie recesji. Jak zarządzać firmową flotą, żeby nie stała się kolejnym czynnikiem obciążającym bilans przedsiębiorstwa?

WSL otworzyła drzwi dla przyszłych studentów
łańcuch dostaw | 6 kwietnia 2009

Do kiedy trwa Rekrutacja? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać się na studia w Wyższej Szkole Logistyki? Jak wygląda rynek pracy dla logistyków oraz w których firmach nasi absolwenci znajdują zatrudnienie? - to najczęstsze pytania, jakie zadawali tegoroczni maturzyści, którzy w sobotę, 4 kwietnia uczestniczyli w Drzwiach Otwartych WSL.

Polski oddział DHL Global Forwarding podsumowuje rok 2008
łańcuch dostaw | 26 marca 2009

Polski oddział DHL Global Forwarding podsumował rok 2008. Zysk EBITA wzrósł o 18% w stosunku do wyników roku 2007. W minionym roku przychody całej dywizji DHL Global Forwarding wzrosły o 12,5% osiągając kwotę 10,6 mld euro.

Podsumowanie 20. edycji targów MIPIM
łańcuch dostaw | 17 marca 2009

Skończyła się dwudziesta edycja największych targów nieruchomości MIPIM w Cannes. Cztery marcowe dni upłynęły na licznych spotkaniach biznesowych i dyskusjach o sytuacji na światowych rynkach. Na Lazurowym Wybrzeżu zaprezentowała się również Warszawa, z projektami rewitalizacji, w tym restauracji Pałacu Młodziejowskiego na warszawskim Starym Mieście.

Kondycja polskich łańcuchów dostaw
łańcuch dostaw | 10 marca 2009

Żyjemy w ciekawych czasach... Większość menedżerów dała się zaskoczyć sytuacji, choć symptomy finansowego krachu pojawiały się od dłuższego czasu. Menedżerowie uwierzyli we własną nieomylność. Jednak w biznesie nie wystarczy już urodzić się pod szczęśliwą gwiazdą i dostać pierwszy milion dolarów w prezencie.

Chiny: szansa w łańcuchach dostaw
łańcuch dostaw | 9 marca 2009

Jak donosi zagraniczna prasa, Chińskie firmy walczą z niemożnością dostaw swoich produktów na zagraniczne rynki. W najgorszej sytuacji są najmniejsze przedsiębiorstwa.

Pływająca inwestycja
łańcuch dostaw | 6 marca 2009

W Dubaju na dzień dzisiejszy jest ponad 2500 łodzi, a ich ilość ciągle rośnie. Jest to bowiem lepszy od nieruchomości środek lokowania pieniędzy.

Jakie wyzwania czekają logistyków?
łańcuch dostaw | 3 marca 2009

Berliński Uniwersytet Techniczny (TU Berlin), wspólnie z firmą DB Schenker, przedstawił w Berlinie wyniki prac badawczych zatytułowanych Logistyka Globalna 2015+. Uzyskane dane pokazują, w jaki sposób przedsiębiorstwa produkcyjne oraz firmy handlowe podchodzą do globalizacji usług logistycznych, zarządzania zapewniającego elastyczność oraz do kwestii zrównoważonego rozwoju sektora logistycznego. Przedstawiono także wyzwania, przed którymi - w związku z tymi procesami - staną w przyszłości dostawcy usług logistycznych.

Logistyczny wernisaż w Apartamencie
łańcuch dostaw | 2 marca 2009

W Apartamencie 14, stylowym klubie na krakowskim Kazimierzu, odbył się wernisaż fotografii Michała Grzywacza. Wystawa zorganizowana przez firmę LCS Logistics SA, przedstawiająca zdjęcia z walentynkowej sesji zdjęciowej będzie gościć w lokalu do końca marca.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.