Artykuły w kategorii łańcuch dostaw - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Zysk tkwi w zakupach
łańcuch dostaw | 9 czerwca 2009

Dlaczego zaopatrzenie na międzynarodowych rynkach może poprawić, w długiej perspektywie czasu konkurencyjność średniej wielkości przedsiębiorstw.

Logistyka - nowy podręcznik
łańcuch dostaw | 22 maja 2009

Do rąk czytelników trafia właśnie długo oczekiwana książka pt. "Logistyka" wydana przez Instytut Logistyki i Magazynowania.

Wyprzedzić kryzys
łańcuch dostaw | 21 maja 2009

- Nam kryzys służy; Klienci, którzy dwa lata temu nie szukali oszczędności, teraz szukają ich w budżetach administracyjnych, urzędowych, nie związanych z core businessem - powiedział Rafał Brzoska, prezes In Post podczas V Ogólnopolskiego Kongresu MBA.

Wirtualne planowanie podróży koleją
łańcuch dostaw | 19 maja 2009

Od początku grudnia na Dworcu Centralnym w Warszawie spółka Telekomunikacja Kolejowa (TK Telekom) testuje nowoczesny stacyjny system informacji kolejowej, który ma ułatwić pasażerom planowanie podróży. W ramach systemu w hali dworca oraz na peronie trzecim zostały zainstalowane elektroniczne tablice multimedialne. W hali głównej stanęły również dwa nowoczesne kioski informacyjne. Już wkrótce jednak podróżni będą mogli szczegółowo zaplanować trasę już w domu - w Internecie.

Polskie listy prawie najdroższe w Europie
łańcuch dostaw | 13 maja 2009

W marcu 2009 firma Deutsche Post przeprowadziła VIII edycję badania Letter prices in Europe. Analiza wskazuje, że rynek pocztowy w Europie jest bardzo zróżnicowany pod względem cenowym. Dotyczy to zarówno wysyłki krajowych listów zwykłych, jak i listów europejskich (wysyłanych do państw na terenie Europy). Polska znajduje się w niechlubnej czołówce (7. miejsce) krajów o najwyższych kosztach nadania listu.

Charytatywny maraton w Łodzi
łańcuch dostaw | 13 maja 2009

Piękna pogoda zachęca nas do aktywnego wypoczynku. Jednak pracując nad swoją kondycją, można także pomóc innym. W jaki sposób? Biorąc udział w charytatywnym mBank Łódź Maratonie.

RFID Forecasts, Players and Opportunities 2009-2019
łańcuch dostaw | 8 maja 2009

Jaka będzie przyszłość RFID? Na ten temat można znaleźć informacje w najnowszym raporcie opublikowanym przez ITechEx. Liczba sprzedawanych etykiet RFID rośnie z roku na rok. Na bieżący przewidywana jest sprzedaż, na poziomie 2,35 miliarda sztuk etykiet.

Konferencja Truck & Business Day 2009
łańcuch dostaw | 7 maja 2009

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konferencji Truck & Business Day 2009, która odbędzie się 23 czerwca w warszawskim hotelu Novotel Airport w Warszawie; spotkanie skierowane jest do osób zarządzających transportem drogowym.

Nowe terminale intermodalne - oby na marzeniach się nie skończyło
łańcuch dostaw | 6 maja 2009

W Europie Zachodniej z roku na rok maleje udział przewozów kolejowych w ogólnym transporcie. Zaledwie 17% kontenerów wyekspediowane zostało w głąb kraju za pomocą przewozów kolejowych. Niezbędne jest wybudowanie terminali intermodalnych w pełni przystosowanych do przeładunku kontenerów. Dwudniowa Konferencja RailPort 2009 sprzyja dyskusjom na temat nowych rozwiązań logistycznych dla konkurencyjnej kolei w Europie.

Gerd Kerkhoff o rezerwach płynności finansowej
łańcuch dostaw | 30 kwietnia 2009

Doradca biznesowy Gerd Kerkhoff mówi o rezerwach płynności finansowej ukrytych w zaopatrzeniu i o ich krótkoterminowej realizacji.

Tulipan Park Gliwice - ukończona II faza
łańcuch dostaw | 28 kwietnia 2009

Tulipan Park Gliwice faza II jest już ukończona; Centrum logistyczne oferuje aktualnie 115 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej.

Polski rynek telematyczny w 2010 roku przekroczy wartość 200 mln zł
łańcuch dostaw | 23 kwietnia 2009

Pomimo spowolnienia gospodarczego i zapowiadanej trudnej sytuacji w branży motoryzacyjnej rynek telematyczny w Polsce powinien w ciągu dwóch najbliższych lat wzrosnąć o blisko 55% i osiągnąć wartość 211 mln zł. Ilość pojazdów wyposażonych w urządzenia do monitorowania i zarządzania flotą wzrośnie do 171 tysięcy.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.