Artykuły w kategorii łańcuch dostaw - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Integer.pl ma kolejne dofinansowanie unijne
łańcuch dostaw | 31 lipca 2009

Firma uzyskała kolejne dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-013. Dotacja zostanie przeznaczona na rozwój rewolucyjnej usługi Paczkomaty 24/7. Kwota dofinansowania wynosi 3, 014 mln zł, a całkowita wartość projektu przekracza 7 mln zł.

Rozpoczął się proces komercjalizacji Poczty Polskiej
łańcuch dostaw | 27 lipca 2009

Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk złożył podpis pod aktem komercjalizacji, przekształcającym państwowe przedsiębiorstwo użyteczności publicznej "Poczta Polska" w jednoosobową spółkę akcyjną Skarbu Państwa o nazwie "Poczta Polska Spółka Akcyjna".

Outsourcing w branży logistycznej - cenne partnerstwo
łańcuch dostaw | 21 lipca 2009

Według ostatnich rankingów rynek TSL w 2008 roku wzrósł o 5,8%. To dwukrotnie mniej niż przewidywały prognozy ekspertów, jednak od drugiego półrocza powinniśmy odnotowywać ożywienie w branży logistycznej. Konsekwentne dążenie przedsiębiorstw do obniżania wydatków i powszechny trend zmierzający do ścisłej koncentracji na działalności podstawowej sprawiają, że funkcje transportowe i logistyczne coraz częściej powierzane są wyspecjalizowanym firmom. Zwłaszcza teraz, gdy walka o klienta jest tak agresywna, wszystkie czynniki jak: koszty magazynowania, koszty zatrudnienia czy czas dostawy znacząco wpływają na finalną realizację zlecenia.

Auto służbowe a fiskus
łańcuch dostaw | 20 lipca 2009

Około 50% polskich pracodawców, którzy posiadają floty w wynajmie długoterminowym, pozwala swoim pracownikom na prywatne wykorzystanie auta służbowego - to wnioski z badań przeprowadzonych przez LeasePlan Fleet Management. Wraz z nowelizacją ustawy o PIT, pracownicy zostaną z tego tytułu obciążeni podatkiem w wysokości 0,5 proc. wartości pojazdu.

POLZAK 2009
łańcuch dostaw | 14 lipca 2009

Jesienią tego roku odbędzie się piąta edycja forum zakupowego "Polzak 2009". Tematem przewodnim spotkania będą obecne wyzwania, które są wielką szansą na zwiększenie roli procesów zakupowych we wszystkich obszarach działalności firmy. Do uczestnictwa w odbywającym się 22 października w Warszawie Forum, zaprasza zarząd Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki.

Rozwiązanie dla przewoźników dbających o koszty
łańcuch dostaw | 14 lipca 2009

Analitycy rynku transportu drogowego są zgodni - przez najbliższych kilka lat największe nakłady inwestycyjne przewoźnicy skierują na szkolenia kierowców i systemy informatyczne wspierające działalność przewozową.

InPost sięga coraz dalej
łańcuch dostaw | 9 lipca 2009

InPost poszerza zasięg działania o kolejne polskie miasta. Nowe oddziały uruchomiono w województwie wielkopolskim, w miejscowości Kościan i Środa Wielkopolska.

DSV rezygnuje z zakupu akcji DFDS
łańcuch dostaw | 1 lipca 2009

Grupa DSV oraz Vesterhavet A/S podjęły decyzję o wycofaniu się z porozumienia o wspólnym objęciu większościowego pakietu akcji DFDS A/S, czołowego europejskiego armatora promowego.

Obecna sytuacja na rynku powierzchni magazynowych
łańcuch dostaw | 17 czerwca 2009

Ponad 250 studentów wzięło udział w wykładach ProLogis poświęconych obecnej sytuacji na rynku deweloperów powierzchni magazynowych, które odbyły się 10 czerwca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Spotkanie poprowadził Ben Bannatyne, Dyrektor Zarządzający ProLogis na Europę Środkowo-Wschodnią. Było to kolejne spotkanie w ramach programu LOGMEETING - Spotkania i warsztaty w Wyższej Szkole Logistyki.

Recesja omija LCS Logistics
łańcuch dostaw | 15 czerwca 2009

Mimo napływających z rynku informacji  o skutkach globalnego kryzysu i ich oddziaływaniu   na  sektor  usług  TSL  w LCS Logistics S.A. pracy wciąż przybywa. - Nieustannie rozszerzamy portfel naszych klientów, jak również kontynuujemy współpracę ze stałymi partnerami biznesowymi - mówią przedstawiciele firmy.

Europejski rynek inwestycji w nieruchomości komercyjne
łańcuch dostaw | 10 czerwca 2009

W pierwszym kwartale wolumen obrotów spadł do poziomu 11,4 mld. euro, co oznacza spadek o 74% w stosunku do tego samego okresu w 2008 r. Stopy kapitalizacji za najlepsze nieruchomości wzrosły o 28 punkty bazowe, osiągając wartość 7,5%, co stanowi najwyższy poziom od pięciu lat, oraz o 139 punkty bazowe od 2007 r. Rynek najmu znajduje się w bardzo złej kondycji; w 24 z 32 badanych krajów odnotowano spadek czynszów o 14,5% ogółem (wzrost w 1 kw. w stosunku rocznym) przy czym największy spadek wystąpił w Europie Wschodniej. Wśród niektórych inwestorów jednak widać już pierwsze oznaki gotowości do działania ? największe zainteresowanie wykazują inwestorzy w Wielkiej Brytanii. Czy ilość dostępnego kapitału jest wystarczająca i czy istnieją odpowiednie zasoby, których kupnem inwestorzy byliby zainteresowani?

Nowy zarząd ROHLIG SUUS Logistics
łańcuch dostaw | 9 czerwca 2009

ROHLIG SUUS Logistics (dawniej Rohlig Poland) powołał nowy pięcioosobowy zarząd. Stanowiska członków zarządu, a zarazem dyrektorów kluczowych obszarów zarządzania spółką, objęli pracownicy od lat związani z firmą posiadający duże biznesowe doświadczenie i doskonałą znajomość branży logistycznej. Zmiana w składzie zarządu nastąpiła w związku rebrandingiem firmy oraz wyznaczeniem nowych kierunków rozwoju ROHLIG SUUS Logistics. Zarząd spółki będzie się koncentrował na efektywnej realizacji strategii rozwoju zakładającej ekspansję terytorialną, dywersyfikację oferty oraz udział w konsolidacji rynku logistycznego.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.