Artykuły w kategorii łańcuch dostaw - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Terminal intermodalny na stacji Poznań – Franowo już otwarty

18 grudnia oddano warty ponad 25 mln zł nowoczesny terminal kontenerowy w Poznaniu – Franowie. Jest to największa i najważniejsza inwestycja PKP CARGO na dynamicznie rozwijającym się rynku intermodalnym w ostatnich latach.

KIO: PGP obsłuży sądy i prokuratury
łańcuch dostaw | 18 grudnia 2013

Krajowa Izba Odwoławcza podtrzymała decyzję Centrum Zakupów dla Sądownictwa w sprawie wygranego przez Polską Grupę Pocztową przetargu na obsługę korespondencji sądów i prokurator, oddalając tym samym zastrzeżenia Poczty Polskiej.

TNT Express operatorem 2013 roku

Laureatem Złotego Godła w programie badania satysfakcji klientów „Operator Logistyczny Roku 2013” został w tym roku polski oddział firmy kurierskiej TNT Express.

Most dla Ludzi oddany do użytku
łańcuch dostaw | 11 grudnia 2013

18 tys. ton konstrukcji stalowych, 8 tys. ton stali zbrojeniowej, 67 tys. m3 betonu, 9 tys. ton asfaltu i ponad cztery kilometry trasy mostowej wraz z estakadami i drogami dojazdowymi, 9 grudnia 2013 roku STRABAG, Generalny Wykonawca przeprawy przez Wisłę w Toruniu oddał ją w użytkowanie mieszkańców miasta.

Procter&Gamble otworzy w Warszawie europejskie centrum planowania i logistyki

500 osób zatrudni w tworzonym w Warszawie przez P&G Europejskie Centrum Planowania i Logistyki. Będzie zarządzać dostawami w 100 krajach, od producentów do fabryk firmy oraz dostawami do centrów dystrybucji i odbiorców.

Zniesienia barier handlowych między Europą a USA
łańcuch dostaw | 13 listopada 2013

Już pod koniec przyszłego roku mogą pojawić się pierwsze ułatwienia wynikające z umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi - mówi Dorota Dąbrowska, dyrektor Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce

Porty kontenerowe nowym impulsem do rozwoju rynku powierzchni magazynowych w Polsce
łańcuch dostaw | logistyka | 16 września 2013

Konteneryzacja morskiego handlu, wzrost znaczenia polskich portów na europejskiej mapie transportowej i powstające nowe okołoportowe formaty magazynowe mogą być ważnym czynnikiem rozwoju rynku logistycznego i sektora magazynowego w Polsce w perspektywie najbliższych lat, wynika z raportu Jones Lang LaSalle ? Polskie porty kontenerowe: nowe kierunki rozwoju rynku logistycznego.

Nowi najemcy na rynku
łańcuch dostaw | 7 grudnia 2009

Firma SEGRO, międzynarodowy deweloper parków logistycznych, podpisała umowy najmu ze spółką Air Container Logistic Poland oraz firmą COMPLEX S.A. W obu transakcjach najemców reprezentowała firma Cushman & Wakefield, doradca na rynku nieruchomości komercyjnych.

Zmiany w podstawach programowych zawodów technik logistyk i technik spedytor
łańcuch dostaw | 25 sierpnia 2009

W dniach 19-20 sierpnia na zaproszenie Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie zespół pracowników Ośrodka oraz nauczycieli średnich szkół zawodowych i Wyższej Szkoły Logistyki pracował nad zmianami podstaw programowych kształcenia w zawodach technik logistyk i technik spedytor. Dzięki nim wkrótce będzie możliwa nowelizacja programów nauczania w tych zawodach, co postulowali nauczyciele przedmiotów zawodowych szkół policealnych współpracujących z Wyższą Szkołą Logistyki.

Do końca września bez prefiksu
łańcuch dostaw | 25 sierpnia 2009

Jak podał Urząd Komunikacji Elektronicznej, już od października dzwonicąc z telefonów stacjonarnych nie będzie konieczne dodawanie prefiksu "0" przed numerem telefonicznym.

TETA w porcie gdyńskim
łańcuch dostaw | 11 sierpnia 2009

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. zdecydował się na wdrożenie systemu wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem TETA Constellation.NET.

Nowy hub logistyczny w Malezji
łańcuch dostaw | 4 sierpnia 2009

W miejscowości Bukit Jelutong, nieopodal Kuala Lumpur, powstał nowy, liczący 13 tys metrów kwadratowych, magazyn firmy Agility.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.