Artykuły w kategorii łańcuch dostaw - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Paczkomaty i drony - poczta przyszłości
łańcuch dostaw | 29 czerwca 2014

Drony, czyli bezzałogowe maszyny latające rozpalają wyobraźnię mediów technologicznych i specjalistów R&D. Dla niektórych to tylko drogie zabawki dla dużych chłopców, jednak światowi giganci z Google i Amazonem na czele dostrzegają w nich ogromny potencjał.

Rozwija się rynek przewozów drobnicowych
łańcuch dostaw | e-commerce | 4 czerwca 2014

Dążąc do minimalizowania zapasów magazynowych, firmy coraz częściej zlecają transport swoich towarów operatorom przewozów drobnicowych. Wpływa to na rozwój rynku, a transport drobnicowy staje się coraz ciekawszą alternatywą dla przewozów całopojazdowych.

Wpływ sytuacji na Wschodzie na polski transport
łańcuch dostaw | 26 maja 2014

Kryzys rosyjsko-­ukraiński na Wschodzie dotyka polskich przedsiębiorców. W dyskusjach na ten temat stosunkowo mało uwagi poświęca się branży transportowej.

Złe czasy dla polskiego górnictwa
łańcuch dostaw | 23 maja 2014

Tańszy węgiel z importu, spadek cen na polskim rynku i wciąż rosnące koszty wydobycia - to główne problemy z jakimi aktualnie zmaga się górnictwo.

Rekordowe wyniki finansowe PKP CARGO
łańcuch dostaw | 20 maja 2014

Grupa PKP CARGO wypracowała 57,5 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2014 r. wobec 1,4 mln zł przed rokiem.

Ciągnik i naczepa też mogą mieć DNA
łańcuch dostaw | 30 kwietnia 2014

VB Leasing wprowadziła do swojej oferty DNA Program. Technologia ta wykorzystywana jest m.in. przez służby specjalne USA i polega na naniesieniu na przedmiot tysięcy mikrokropek, które są podstawą do jego identyfikacji w razie kradzieży. Rozwiązanie to skutecznie zniechęca złodziei i zabezpiecza przed procederem podmiany części.

Paczkomaty w Hong Kongu
łańcuch dostaw | 9 kwietnia 2014

Do końca 2016 roku polskie Paczkomaty zawitają w Hong Kongu. Pierwsze innowacyjne maszyny w tym regionie świata pojawią się już we wrześniu 2014 roku, a około 150 z nich zostanie zainstalowanych do końca 2015 roku.

Symulator lotów
łańcuch dostaw | 13 marca 2014

Moje pierwsze zetknięcie z TFC nie było owocne. Poprosiłem o bezpłatny login twórców oprogramowania, bym mógł „zagrać”. Jakież było moje zdziwienie, gdy w jednej z zakładek zobaczyłem finanse. O nie! – pomyślałem – nikt mnie nie zmusi, bym miał to wszystko analizować. I tyle z tego było…

PKP CARGO samodzielnym przewoźnikiem w Holandii
łańcuch dostaw | 4 marca 2014

PKP CARGO S.A. otrzymało certyfikat bezpieczeństwa część „B” od holenderskiego Inspektoratu Transportu i Środowiska (ILT) – polskiego odpowiednika UTK. Dokument uprawnia spółkę do przewozu towarów, w tym ładunków niebezpiecznych na terytorium Holandii.

Idzie lepsze w TSL
łańcuch dostaw | 18 lutego 2014

Według najnowszych danych, 2014. ma być rokiem powrotu koniunktury w branży TSL. Po kilku latach niepewności, eksperci przewidują ożywienie gospodarcze, które może przynieść realne wzrosty na rynku logistycznym. Gdzie szukać oznak poprawy sytuacji?

Jak mawiają planiści - no risk, no fun
łańcuch dostaw | 31 stycznia 2014

Godzina 8.00 cały zespół czeka już w sali. Przed każdym kawa, twarze skupione. W końcu to gra, w której pokazujemy się na tle całego świata. Już wiedzą, że wyzwanie nie będzie proste. To nie jest typowa gra...

Obsługa sądów i prokuratur przez niezależnych operatorów
łańcuch dostaw | 8 stycznia 2014

Jakie zmiany czekają nas po wygranym przetargu przez niezależnych operatorów na obsługę sądów i prokuratur?

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.