Artykuły w kategorii łańcuch dostaw - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Unia Europejska: Bruksela dokładnie przeanalizuje planowane przejęcie TNT przez FedEx
łańcuch dostaw | 17 sierpnia 2015

Komisja Europejska poinformowała, że przeprowadzi szczegółowe dochodzenie w zakresie – wycenianej na 4,4 miliarda euro – planowanej transakcji przejęcia TNT przez FedEx.

PGP Innowacje i LOT wdrażają nowatorską usługę PostInAir
e-commerce | łańcuch dostaw | 3 sierpnia 2015

PGP Innowacje i LOT już wkrótce wprowadzą nową usługę z wykorzystaniem samoobsługowych terminali pocztowych PostInAir - pierwszy testowy terminal stanął pod siedzibą LOT.

UPS otwiera nowe centrum biznesowe
łańcuch dostaw | 10 lipca 2015

UPS ogłosił otwarcie nowego centrum obsługi procesów biznesowych w Łodzi – jest to drugie tego typu centrum w kraju. Nowy obiekt potwierdza duże zaangażowanie UPS w inwestycje w Polsce – dzięki któremu w 2015 roku w regionie powstanie 130 dodatkowych miejsc pracy.

Globalny rozwój dostaw transgranicznych
łańcuch dostaw | 8 lipca 2015

DPDgroup – drugi co do wielkości na rynku europejskim dostawca paczek – oraz PostNord – wiodący skandynawski operator logistyczny – oświadczyli, że podstawą podjętej przez nich rozszerzonej współpracy jest "asertywna strategia B2C", która ma na celu połączenie sieci B2C obu partnerów.

PGP i InPost wdrożyły EPO w całej Polsce
łańcuch dostaw | 2 lipca 2015

Polska Grupa Pocztowa i InPost zakończyły wdrażanie Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru w całej Polsce. EPO działa już we wszystkich sądach powszechnych – codziennie do odbiorców dociera kilka tysięcy doręczycieli wyposażonych w specjalne elektroniczne urządzenia, na których można składać podpis.

Norwegia wprowadzi płacę minimalną dla zagranicznych kierowców
łańcuch dostaw | praca | 17 czerwca 2015

Wszystko wskazuje na to, że od 1 lipca Norwegia wprowadzi płacę minimalną dla wszystkich kierowców pracujących na terenie tego kraju. Stawka będzie o około 10 euro większa niż w Niemczech i około 7 razy większa niż w Polsce. A to jeszcze nie koniec.

Innowacyjność w zarządzaniu łańcuchem dostaw
łańcuch dostaw | 11 czerwca 2015

Skuteczna sprzedaż jest m.in. wynikiem efektywnej logistyki. Jak doprowadzać do zysków firmy pomimo wysokiej konkurencyjności?

Komisja Europejska przeciw Niemcom w sprawie MiLog za tranzyt
łańcuch dostaw | 9 maja 2015

Według nieoficjalnych informacji pozyskanych przez RMF.FM Komisja Europejska jest bliska zakończenia wezwania do usunięcia uchybienia. Pismo dotyczy niemieckich żądań stosowania płacy minimalnej dla kierowców-obcokrajowców w przewozie tranzytem.

Sieć Paczkomatów® InPost ma już 1300 lokalizacji
łańcuch dostaw | 20 kwietnia 2015

InPost właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów® - powiększył liczbę innowacyjnych terminali w Polsce o kolejnych 200 lokalizacji.

Wyzwania logistyczne dla branży automotive
łańcuch dostaw | 10 kwietnia 2015

Specyfika branży automotive związana jest przede wszystkim z koniecznością zastosowania doskonałego systemu organizacyjnego i szybkiego przepływu informacji wzdłuż całego łańcucha dostaw.

Grupa Integer.pl – wyniki finansowe za 2014 rok
łańcuch dostaw | 24 marca 2015

Grupa Integer.pl SA – właściciel międzynarodowej sieci Paczkomatów® (pod marką InPost) oraz kluczowego prywatnego operatora pocztowego w Polsce – wypracowała w 2014 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 604,07 mln zł, co oznacza wzrost o 74% rok do roku. Skonsolidowany wskaźnik EBITDA wyniósł 34,83 mln zł.

Case Study: CHEP Polska i Goliard – historia efektywnej współpracy
łańcuch dostaw | 11 marca 2015

Każdego roku firmy w Polsce tracą łącznie miliony złotych w wyniku nieefektywnego lub nieszczelnego systemu zarządzania gospodarką paletową - jak rozwiązać ten problem?

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.