Artykuły w kategorii flota - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Jak odliczyć cały VAT od służbowego samochodu?
flota | 3 kwietnia 2014

Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług przyjęta w lutym b.r. zakłada, że od 1 kwietnia 2014 r. od zakupu samochodów wykorzystywanych wyłącznie w celach służbowych będzie można odliczyć 100% VAT. Jednak nowe przepisy nie precyzują dokładnie, jak w wiarygodny dla fiskusa sposób udowodnić, że firmowe auto nie było wykorzystywane w celach prywatnych.

Sprzedaż samochodów w pierwszym kwartale wzrosła
flota | 24 marca 2014

Europejski rynek samochodowy kontynuuje styczniowy trend wzrostowy i luty kończy na 8% plusie – podaje Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów ACEA. W drugim miesiącu br. obywatele Unii Europejskiej kupili ponad 861 tys. nowych samochodów osobowych.

Czy sprzedaż firmowego samochodu ciężarowego bez VAT jest możliwa?
flota | 21 marca 2014

Czy przedsiębiorca będący płatnikiem VAT może bez tego podatku sprzedać samochód ciężarowy zakupiony wcześniej na umowę kupna-sprzedaży bez VAT? Jeśli tak, to na podstawie jakich przepisów?

Nowe zasady rozliczania VAT
flota | 16 marca 2014

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o VAT przewidującą zupełnie nowe zasady rozliczania tego podatku od samochodów do 3,5 tony. Zgodnie z nowymi przepisami od 1 kwietnia br. od auta wykorzystywanego w celach służbowych i prywatnych można będzie odliczyć 50 proc. VAT.

Ulubione auta używane Polaków
flota | 23 lutego 2014

Na polskim rynku samochodów używanych niezmiennie królują marki niemieckie. Polacy szukający auta najczęściej wybierają modele BMW, Opla lub Audi – wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez ekspertów Motoraportera, którzy sprawdzili, jakie samochody kupują na rynku wtórnym nasi rodacy.

Rok 2013 wzrostowy dla firm leasingowych
flota | 27 stycznia 2014

Skupione w Związku Polskiego Leasingu (ZPL) firmy zaprezentowały wyniki wypracowane w 2013 roku. Ogłoszony, 13 proc. wzrost oznacza, sfinansowanie przez branżę aktywów ruchomych i nieruchomości o wartości ponad 35,3 mld PLN.

Rośnie liczba wadliwych części samochodowych w Polsce
flota | 22 stycznia 2014

W 2013 r. aż 13% części było wadliwych i nie nadawało się do montażu w samochodach. To więcej niż w poprzednim roku i więcej niż wynosi średnia europejska – wynika z wewnętrznych danych Exact Systems, firmy kontrolującej jakość części samochodowych.

Planujesz zakup samochodu? To najlepszy moment.
flota | 15 stycznia 2014

Okienko derogacyjne umożliwi pełne odliczenie VAT.

Jak uniknąć kradzieży samochodu?
flota | 9 grudnia 2013

4 razy więcej monitorowanych pojazdów do 2018 r. 15 tysięcy osób dołączyło w 2012 roku do grona kierowców, którym skradziono samochody. Jak znaleźć skuteczne rozwiązanie, które zapobiegnie utracie auta?

Dziś rozpoczyna się test ekonomicznej jazdy samochodem po Warszawie
flota | 30 września 2013

Jego celem jest porównanie opłacalności użytkowania samochodu z silnikiem diesla z autem o napędzie hybrydowym, w warunkach miejskich.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.