Artykuły w kategorii flota - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Łatwiej od 15 lipca
flota | 3 lipca 2014

W połowie lipca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadza ułatwienia dla posiadaczy urządzeń viaAUTO. Na odcinkach autostrad A2 i A4, zarządzanych przez GDDKiA, zostaną wydzielone specjalne pasy szybkiej płatności, na których będzie można wnosić opłaty za przejazd wyłącznie elektronicznie.

78% fleet managerów w Europie chce poszerzyć obszar działania swoich flot
flota | 7 czerwca 2014

Według raportu GE Capital, 80% menadżerów flot, także z Europy przewiduje, że liczba pojazdów, którymi zarządzają zwiększy się lub zostanie na dotychczasowym poziomie. Fleet managerowie ze Starego Kontynentu kierują coraz większymi flotami i dostosowują je do funkcjonowania na nowych rynkach.

Pendolino pojedzie szybciej?
flota | 29 maja 2014

Mimo opóźnień w realizacji projektu przez producenta, na grudzień przewidziane jest wprowadzenie składów pociągów Pendolino na polskie tory.

Co wiesz o fotoradarach?
flota | 16 maja 2014

GITD zapowiedziało, że do końca 2014 roku powstanie 100 nowych fotoradarów stacjonarnych, około 29 miejsc odcinkowego pomiaru prędkości oraz 20 fotoradarów łapiących na czerwonym świetle – warto wiedzieć jak to wszystko działa.

Kupujesz samochód używany? Przygotuj się na dodatkowe wydatki
flota | 13 maja 2014

Każdy kupujący samochód używany powinien liczyć się z dodatkowymi wydatkami po jego zakupie. Pojazd z drugiej ręki w „stanie idealnym” jak piszą w ogłoszeniach handlarze, jest równie częsty jak spotkanie mitycznego potwora z Loch Ness. Podobno istnieje, podobno ktoś go widział ale dowodów brak.

Klimatyzacja w aucie – jak uniknąć kłopotów ze zdrowiem?
flota | 10 maja 2014

Wbrew ogólnemu przekonaniu klimatyzacja może być zbawienna również dla alergików. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach jej eksploatacji, gdyż nieprawidłowo działająca może w negatywny sposób wpłynąć na nasze zdrowie.

Emisje CO2 z samochodów osobowych i dostawczych w Europie najniższe na świecie.
flota | 5 maja 2014

Jak wynika z danych opublikowanych dzisiaj przez Europejską Agencję Środowiska, w 2013 r. średni poziom emisji z nowych samochodów osobowych wynosił 127g CO2/km w porównaniu do 186g CO2/km w 1995 r.

Samochody łapią za kierownicę
flota | 9 kwietnia 2014

Według Gartnera, do 2018 jeden na pięć samochodów poruszających się po drodze będzie „samoświadomy” i będzie w stanie przekazywać informacje na temat stanu technicznego, lokalizacji, czy sytuacji na drodze.

Jak odliczyć cały VAT od służbowego samochodu?
flota | 3 kwietnia 2014

Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług przyjęta w lutym b.r. zakłada, że od 1 kwietnia 2014 r. od zakupu samochodów wykorzystywanych wyłącznie w celach służbowych będzie można odliczyć 100% VAT. Jednak nowe przepisy nie precyzują dokładnie, jak w wiarygodny dla fiskusa sposób udowodnić, że firmowe auto nie było wykorzystywane w celach prywatnych.

Sprzedaż samochodów w pierwszym kwartale wzrosła
flota | 24 marca 2014

Europejski rynek samochodowy kontynuuje styczniowy trend wzrostowy i luty kończy na 8% plusie – podaje Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów ACEA. W drugim miesiącu br. obywatele Unii Europejskiej kupili ponad 861 tys. nowych samochodów osobowych.

Czy sprzedaż firmowego samochodu ciężarowego bez VAT jest możliwa?
flota | 21 marca 2014

Czy przedsiębiorca będący płatnikiem VAT może bez tego podatku sprzedać samochód ciężarowy zakupiony wcześniej na umowę kupna-sprzedaży bez VAT? Jeśli tak, to na podstawie jakich przepisów?

Nowe zasady rozliczania VAT
flota | 16 marca 2014

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o VAT przewidującą zupełnie nowe zasady rozliczania tego podatku od samochodów do 3,5 tony. Zgodnie z nowymi przepisami od 1 kwietnia br. od auta wykorzystywanego w celach służbowych i prywatnych można będzie odliczyć 50 proc. VAT.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.