Artykuły w kategorii flota - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Jaki olej silnikowy wybrać?
flota | 20 października 2014

Wybór oleju silnikowego ma kluczowe znaczenie dla eksploatacji jednostki napędowej naszego samochodu. Czym należy kierować się przy doborze właściwego oleju silnikowego do auta?

Z polskich i europejskich salonów wyjeżdża coraz więcej samochodów
flota | 19 października 2014

We wrześniu br. polska i europejska sprzedaż samochodów osobowych wzrosła odpowiednio o 9% i 6% r/r. W ciągu trzech kwartałów w Polsce zarejestrowano 245 tys. osobówek (o 15% więcej niż rok temu), w Europie 9,6 mln (+6,1% r/r).

Popiół z łusek ryżu staje się krzemionką do produkcji opon
flota | 24 września 2014

Łuski ryżowe, trafiające niegdyś na wysypiska, teraz pomagają produkować efektywne paliwowo opony. Popiół powstający ze spalania łusek ryżu przy produkcji energii elektrycznej będzie wykorzystywany przez The Goodyear Tire & Rubber Company jako przyjazne środowisku źródło krzemionki stosowanej w produkcji opon.

Nadchodzi 7 dobrych lat dla motobranży
flota | 18 września 2014

Kolejne lata przyniosą stabilny wzrost popytu na samochody. Przez najbliższe 7 lat światowa produkcja aut ma rosnąć przeciętnie o nieco ponad 4 proc. w skali roku. Na dobrej koniunkturze skorzystać może także polska motobranża, szczególnie producenci części samochodowych, którzy w ostatnim czasie notowali najlepsze wyniki.

Jak kupić motocykl na prawo jazdy kategorii B?
flota | 12 września 2014

Zgodnie z nowelizacją ustawy o kierujących pojazdami, osoby posiadające od trzech lat prawo jazdy kategorii B mogą jeździć motocyklami o pojemności do 125 cm sześciennych. Na co zwrócić uwagę przy zakupie i co można sprawdzić.

Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych po raz pierwszy w Polsce
flota | 10 września 2014

Od 25 do 28 września br. Kraków zostanie światową stolicą pojazdów ciężarowych. To właśnie pod Wawelem odbędą się Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych, organizowane co dwa lata przez UICR, czyli Światową Unię Profesjonalnych Kierowców. Mistrzostwa są największą w branży imprezą poświęconą kierowcom zawodowym.

Nowe drogi objęte systemem viaTOLL
flota | 28 sierpnia 2014

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dniem 1 września oraz 1 października 2014 roku ogólnopolska sieć dróg płatnych obejmie nowe odcinki. W sumie do systemu viaTOLL zostanie włączonych około 264 km dróg różnych kategorii.

Więcej klientów w salonach samochodowych
flota | 17 lipca 2014

Zgodnie z najnowszymi danymi ACEA, od stycznia do czerwca br. w Unii Europejskiej zostało zarejestrowanych 6,6 mln nowych samochodów osobowych, czyli o 6,5% więcej niż rok temu. Czerwiec był dziesiątym miesiącem z rzędu, w którym wzrosła europejska sprzedaż osobówek.

Łatwiej od 15 lipca
flota | 3 lipca 2014

W połowie lipca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadza ułatwienia dla posiadaczy urządzeń viaAUTO. Na odcinkach autostrad A2 i A4, zarządzanych przez GDDKiA, zostaną wydzielone specjalne pasy szybkiej płatności, na których będzie można wnosić opłaty za przejazd wyłącznie elektronicznie.

78% fleet managerów w Europie chce poszerzyć obszar działania swoich flot
flota | 7 czerwca 2014

Według raportu GE Capital, 80% menadżerów flot, także z Europy przewiduje, że liczba pojazdów, którymi zarządzają zwiększy się lub zostanie na dotychczasowym poziomie. Fleet managerowie ze Starego Kontynentu kierują coraz większymi flotami i dostosowują je do funkcjonowania na nowych rynkach.

Pendolino pojedzie szybciej?
flota | 29 maja 2014

Mimo opóźnień w realizacji projektu przez producenta, na grudzień przewidziane jest wprowadzenie składów pociągów Pendolino na polskie tory.

Co wiesz o fotoradarach?
flota | 16 maja 2014

GITD zapowiedziało, że do końca 2014 roku powstanie 100 nowych fotoradarów stacjonarnych, około 29 miejsc odcinkowego pomiaru prędkości oraz 20 fotoradarów łapiących na czerwonym świetle – warto wiedzieć jak to wszystko działa.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.