Artykuły w kategorii flota - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Technologia NASA w służbie logistyki
flota | 10 marca 2015

DSV, jako pierwszy globalny operator logistyczny, wdrożyło w swoich naczepach technologię Ultraseal, zapobiegającą przypadkom przebicia opon aż w 90 proc.

Elektryczne samochody napędzają rynek motoryzacyjny
flota | 27 lutego 2015

Według danych Navigant Research, do 2023 samochody elektryczne będą stanowić 2,4% globalnej sprzedaży pojazdów nowej generacji. Z kolei światowy rynek samochodów osobowych o napędzie elektrycznym może zanotować wzrost sprzedaży z 2,7 mln w 2014 r aż do 6,4 mln w 2023 roku.

Chińskie szyby w Mercedesie, Jaguarze i Audi
flota | 27 lutego 2015

Mercedes GLA, Jaguar F-Type X152, Audi A3 – co łączy te luksusowe auta? Wszystkie mają fabrycznie zamontowane szyby Fuyao Group, aktualnie trzeciego największego producenta szyb samochodowych na świece.

Nieprzerwany wzrost na rynku leasingu
flota | 4 lutego 2015

Polska branża leasingowa 2014 rok zaliczyła do udanych. Firmy raportujące do Związku Polskiego Leasingu wypracowały 21,3 proc. wzrost i łączne finansowanie na poziomie 42,8 mld zł, przy czym w przeważającej części były to transakcje odnoszące się do dóbr ruchomych.

A4 Nowe formy płatności na A4 Katowice-Kraków
flota | 30 stycznia 2015

Od 1 lutego kierowcy podróżujący A4 Katowice-Kraków i przejeżdżający przez Place Poboru Opłat (PPO) w Mysłowicach i Balicach będą mogli dokonywać płatności za przejazd tym odcinkiem autostrady przy użyciu kart flotowych oraz paliwowych.

Jak uniknąć pułapek w ubezpieczeniu samochodu?
flota | 29 grudnia 2014

Kierowców od zakupu ubezpieczenia samochodu dzielą trzy kroki: decyzja o rodzaju ubezpieczenia – obowiązkowo OC, ale czy bierzemy też AC, NNW i Assistance, przegląd dostępnych na rynku ofert i wybór tej najkorzystniejszej oraz podpisanie umowy. Jednak, aby zapewnić sobie spokojny sen, należy jeszcze dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia.

Rekordowe spadki cen paliw
flota | 11 grudnia 2014

Spadają ceny benzyny, oleju napędowego i LPG

Producenci samochodów gotowi na inteligentną rewolucję
flota | 28 listopada 2014

Samosterowalne samochody już niedługo mogą na stałe zagościć na światowych drogach. Według raportu McKinsey & Company, do 2020 roku wartość segmentu usług i komponentów w tym obszarze motoryzacji ma wynieść aż 170 miliardów euro. To pięciokrotnie więcej niż obecnie.

Gdy flota się rozrasta
flota | 20 listopada 2014

Firmy logistyczne od dłuższego czasu notują zwiększenie liczby zleceń, których monitorowanie staje się znacznie trudniejsze. Coraz więcej firm transportowych wspiera się zatem systemami do zarządzania flotą. Czy takie rozwiązania powoli stają się niezbędne?

Części kołem zamachowym motobranży
flota | 14 listopada 2014

Branża motoryzacyjna może nadal liczyć na stabilny wzrost, co otworzy nowe szanse rozwoju dla producentów części samochodowych – wynika z nowego raportu amerykańskiej firmy badawczej Persistence Market Research (PMR). Na pozytywnych trendach na rynku globalnym skorzystać będą mogły również polskie przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją motoczęści.

Leasing samochodów w polskich firmach
flota | 22 października 2014

Według GUS blisko 2/3 umów leasingowych (63,8%) podpisanych w roku 2013 związanych było z leasingiem pojazdów drogowych. Leasing jest najpopularniejszą formą finansowania floty samochodowej w firmach, co przekłada się na zapytania ofertowe składane w Oferteo.pl - serwisie łączącym osoby poszukujące produktów i usług wraz z ich dostawcami.

Jaki olej silnikowy wybrać?
flota | 20 października 2014

Wybór oleju silnikowego ma kluczowe znaczenie dla eksploatacji jednostki napędowej naszego samochodu. Czym należy kierować się przy doborze właściwego oleju silnikowego do auta?

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.