Artykuły w kategorii flota - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych po raz pierwszy w Polsce
flota | 10 września 2014

Od 25 do 28 września br. Kraków zostanie światową stolicą pojazdów ciężarowych. To właśnie pod Wawelem odbędą się Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych, organizowane co dwa lata przez UICR, czyli Światową Unię Profesjonalnych Kierowców. Mistrzostwa są największą w branży imprezą poświęconą kierowcom zawodowym.

Nowe drogi objęte systemem viaTOLL
flota | 28 sierpnia 2014

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dniem 1 września oraz 1 października 2014 roku ogólnopolska sieć dróg płatnych obejmie nowe odcinki. W sumie do systemu viaTOLL zostanie włączonych około 264 km dróg różnych kategorii.

Więcej klientów w salonach samochodowych
flota | 17 lipca 2014

Zgodnie z najnowszymi danymi ACEA, od stycznia do czerwca br. w Unii Europejskiej zostało zarejestrowanych 6,6 mln nowych samochodów osobowych, czyli o 6,5% więcej niż rok temu. Czerwiec był dziesiątym miesiącem z rzędu, w którym wzrosła europejska sprzedaż osobówek.

Łatwiej od 15 lipca
flota | 3 lipca 2014

W połowie lipca Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadza ułatwienia dla posiadaczy urządzeń viaAUTO. Na odcinkach autostrad A2 i A4, zarządzanych przez GDDKiA, zostaną wydzielone specjalne pasy szybkiej płatności, na których będzie można wnosić opłaty za przejazd wyłącznie elektronicznie.

78% fleet managerów w Europie chce poszerzyć obszar działania swoich flot
flota | 7 czerwca 2014

Według raportu GE Capital, 80% menadżerów flot, także z Europy przewiduje, że liczba pojazdów, którymi zarządzają zwiększy się lub zostanie na dotychczasowym poziomie. Fleet managerowie ze Starego Kontynentu kierują coraz większymi flotami i dostosowują je do funkcjonowania na nowych rynkach.

Pendolino pojedzie szybciej?
flota | 29 maja 2014

Mimo opóźnień w realizacji projektu przez producenta, na grudzień przewidziane jest wprowadzenie składów pociągów Pendolino na polskie tory.

Co wiesz o fotoradarach?
flota | 16 maja 2014

GITD zapowiedziało, że do końca 2014 roku powstanie 100 nowych fotoradarów stacjonarnych, około 29 miejsc odcinkowego pomiaru prędkości oraz 20 fotoradarów łapiących na czerwonym świetle – warto wiedzieć jak to wszystko działa.

Kupujesz samochód używany? Przygotuj się na dodatkowe wydatki
flota | 13 maja 2014

Każdy kupujący samochód używany powinien liczyć się z dodatkowymi wydatkami po jego zakupie. Pojazd z drugiej ręki w „stanie idealnym” jak piszą w ogłoszeniach handlarze, jest równie częsty jak spotkanie mitycznego potwora z Loch Ness. Podobno istnieje, podobno ktoś go widział ale dowodów brak.

Klimatyzacja w aucie – jak uniknąć kłopotów ze zdrowiem?
flota | 10 maja 2014

Wbrew ogólnemu przekonaniu klimatyzacja może być zbawienna również dla alergików. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach jej eksploatacji, gdyż nieprawidłowo działająca może w negatywny sposób wpłynąć na nasze zdrowie.

Emisje CO2 z samochodów osobowych i dostawczych w Europie najniższe na świecie.
flota | 5 maja 2014

Jak wynika z danych opublikowanych dzisiaj przez Europejską Agencję Środowiska, w 2013 r. średni poziom emisji z nowych samochodów osobowych wynosił 127g CO2/km w porównaniu do 186g CO2/km w 1995 r.

Samochody łapią za kierownicę
flota | 9 kwietnia 2014

Według Gartnera, do 2018 jeden na pięć samochodów poruszających się po drodze będzie „samoświadomy” i będzie w stanie przekazywać informacje na temat stanu technicznego, lokalizacji, czy sytuacji na drodze.

Jak odliczyć cały VAT od służbowego samochodu?
flota | 3 kwietnia 2014

Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług przyjęta w lutym b.r. zakłada, że od 1 kwietnia 2014 r. od zakupu samochodów wykorzystywanych wyłącznie w celach służbowych będzie można odliczyć 100% VAT. Jednak nowe przepisy nie precyzują dokładnie, jak w wiarygodny dla fiskusa sposób udowodnić, że firmowe auto nie było wykorzystywane w celach prywatnych.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.