Artykuły w kategorii E-commerce - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Polacy wysłali o 20 procent więcej paczek w trzecim kwartale 2014 roku
e-commerce | 10 listopada 2014

Poczta Polska to kolejny operator, który zaobserwował wzrost na rynku e-commerce. W trzecim kwartale 2014 r. Polacy wysłali o 20 proc. paczek więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Za tak dużym wzrostem stoi przede wszystkim rosnąca popularność zakupów internetowych.

Amazon generuje finansowe straty po inwestycjach w logistykę
e-commerce | 5 listopada 2014

W trzecim kwartale 2014 r. Amazon zainwestował w kolejne usprawnienia dla klientów i przoduje na światowym rynku sprzedawców internetowych. Jest firmą o największych przychodach w 2013 roku z wynikiem 74 miliardów dolarów.

SkyCash i PKP Intercity testują mobilne bilety
e-commerce | 3 listopada 2014

SkyCash i PKP Intercity rozpoczęły pilotaż nowego narzędzia umożliwiającego kupowanie biletów przez komórkę. Rozwiązanie umożliwia zakup kilku biletów w jednej transakcji i działa przez całą dobę. Użytkownicy aplikacji otrzymują również fakturę VAT.

Wyniki z pierwszego półrocza potwierdzają ogólnoświatowy rozwój przemysłu pocztowego
e-commerce | 26 października 2014

Jak wynika z analiz opublikowanych przez International Post Corporation, w pierwszej połowie 2014 roku odnotowano wzrost obrotów na rynku usług pocztowych o 2,3% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej.

DPD uruchamia nową usługę dostaw transgranicznych dla sektora e-commerce
e-commerce | 13 października 2014

DPD Germany ogłosił uruchomienie dostaw transgranicznych dla sektora B2C, które obejmą swoim zasięgiem ponad 30 największych rynków e-commerce na całym świecie. Nowa usługa o nawie DPD Direct ma na celu uproszczenie dotychczasowych procedur, z którymi musieli radzić sobie e-detaliści sprzedający produkty konsumentom za granicą.

Europa Zachodnia: wielkość rynku e-commerce może wynieść nawet 204,7 mld euro
e-commerce | 1 października 2014

Sektor e-commerce B2C w Zachodniej Europie rozwija się imponująco. Tak wynika z najnowszego wydania Western Europe E-commerce Report opublikowanego przez Ecommerce Europe – organizację zrzeszającą ponad 25 tys. przedsiębiorstw, które specjalizują się w sprzedaży produktów w sieci oraz proponują usługi wspierające działania w branży e-handlu.

Deustsche Telekom testuje składane pojemniki na przesyłki
e-commerce | 22 września 2014

Deutsche Telekom uruchamia program pilotażowy w ramach, którego – w przypadku nieobecności odbiorcy przesyłki w domu – kurierzy będą mogli zostawiać pocztą w tymczasowych, bezpiecznych kontenerach rozstawianych przed drzwiami do mieszkania.

Cross-border wzmacnia pozycję na dojrzałych rynkach e-commerce
e-commerce | 18 sierpnia 2014

Wyniki badań opublikowane w raporcie Multichannel Merchant’s MCM Outlook 2014 wskazują, że Kanada (84% sklepów online) oraz Australia (54%) należą do najpopularniejszych kierunków zagranicznych, w których amerykańscy e-detaliści prowadzą swoją działalność handlową.

Światowy e-commerce wzrośnie o 20% w 2014 roku. Azja nowym liderem, Polska z kolejnym wzrostem e-konsumentów
e-commerce | 8 sierpnia 2014

Z ogólnoświatowego badania przeprowadzonego przez firmę badawczą eMarketer wynika, że w 2014 roku globalna sprzedaż na rynku e-commerce może osiągnąć wartość 1,472 tryliona dolarów.

Komisja Europejska publikuje wyniki raportu Digital Scoreboard 2014
e-commerce | 23 czerwca 2014

Z raportu Komisji Europejskiej "Digital Scoreboard 2014" wynika, że aż 95 na 101 działań z zakresu rozwoju cyfryzacji w Unii Europejskiej zostało pomyślnie zrealizowanych. Za główny wniosek należy uznać to, że coraz więcej mieszkańców UE ma dostęp i korzysta z Internetu, a także robi zakupy online.

DPD rozwija dostawy transgraniczne w Europie
e-commerce | 18 czerwca 2014

Firma kurierska DPD połączyła swoje punkty odbioru paczek w Niemczech, Austrii i krajach Beneluxu tworząc transgraniczną sieć dostaw.

SumUp by InPost pozwala przyjmować płatności kartą
e-commerce | 10 czerwca 2014

InPost Finanse we współpracy z firmą SumUp wprowadza kolejną usługę, dzięki której znacząco rozszerzy swoją działalność z zakresu mobilnej akceptacji kart płatniczych.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.