Artykuły w kategorii E-commerce - E-logistyka.pl
Bezpłatny Newsletter
Wiadomości
Silny wzrost sprzedaży online w marcu
e-commerce | 22 kwietnia 2015

Jak wynika z danych przedstawionych w raporcie BRC-KPMG Retail Sales Monitor, w marcu bieżącego roku sprzedaż internetowa produktów niespożywczych wzrosła o 12,3% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

FedEx kupi TNT Express za 4,8 miliardów dolarów
e-commerce | 15 kwietnia 2015

Według najnowszych informacji firma FedEx zamierza kupić holenderską spółkę TNT Express. Celem transakcji ma być "zwiększenie europejskiego potencjału amerykańskiej firmy i przyspieszenie jej globalnego wzrostu”.

Amazon zamyka platformę wspierającą sklepy internetowe
e-commerce | 7 kwietnia 2015

Amazon zamyka swoją działalność internetową, która wspierała małe i średniej wielkości firmy w tworzeniu własnych sklepów internetowych. W pełni funkcjonalna platforma e-commerce została stworzona do szybkiego projektowania, budowania i zarządzania wieloma kanałami e-commerce tych spółek.

Rozwój InPost w Ameryce Północnej
e-commerce | 1 kwietnia 2015

Paczkomaty® InPost – po intensywnej ekspansji w Europie – coraz odważniej podbijają rynek Ameryki Północnej. Już wkrótce innowacyjne terminale umożliwiające samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek będą dostępne dla odbiorców Kanadzie.

E-commerce napędza rozwój logistyki i transportu
e-commerce | 24 marca 2015

Rozwój e-commerce doprowadził do intensyfikacji usług transportowych w branży TSL. Ludzie coraz częściej korzystają z transakcji internetowych, przez co zwiększa się popyt na tego typu usługi. Co skłania konsumenta do zakupów w sieci? Jakie są w związku z tym oczekiwania względem firm logistycznych?

Poczta Polska z nową strategią
e-commerce | 24 marca 2015

Poczta Polska ogłosiła dziś strategię oraz wizję na lata 2015 ̶ 2020. Głównym obszarem wzrostu firmy będą paczki, przesyłki kurierskie i cały łańcuch wartości dla e-Commerce

DHL uruchomił nową platformę e-commerce
e-commerce | 13 marca 2015

Wzmacnia ofertę rozwiązań dla e-commerce poprzez nową platformę dla konsumentów i sprzedających

E-commerce generuje 2,2% europejskiego PKB i wzrośnie dwukrotnie do 2016
e-commerce | 3 marca 2015

Europejskie Stowarzyszenie E-commerce opublikowało statystyki, z których wynika, że udział gospodarki online w europejskim PKB wynosi 2,2%, a do 2016 roku udział ten ma wzrosnąć dwukrotnie.

Zwroty w sklepach internetowych zwiększają sprzedaż
e-commerce | 25 lutego 2015

W zakupach, zarówno tych tradycyjnych jak i internetowych, coraz ważniejsze staje się nie tylko to jak kupujemy, ale też nasze doświadczenie po ich dokonaniu. Choć zwroty to jeden z wielu czynników wpływających na decyzje zakupowe, to stają się one coraz bardziej istotne.

Alibaba rozpoczął próby doręczania przesyłek za pomocą dronów
e-commerce | 18 lutego 2015

Alibaba przeprowadzi trzydniowe testy quadcopterów w Chinach. Próby ograniczają się do obszarów o zasięgu jednej godziny lotu z centrum dystrybucji w Pekinie, Szanghaju i Kantonie. W ten sposób zostanie zrealizowanych 450 dostaw.

Paczkomaty® Grupy Integer.pl zainstalowane na Islandii
e-commerce | 2 lutego 2015

Grupa Integer.pl zainstalowała Paczkomaty® na Islandii w ramach kontraktu na rzecz Iceland Post, islandzkiego narodowego operatora pocztowego.

Ta strona używa plików Cookies.
Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.